Kredyt konsolidacyjny – wszystko, co powinieneś o nim wiedzieć

ASK kredyt konsolidacyjny wszystko co powinienes o nim wiedziec

Posiadasz kilka zobowiązań w różnych bankach? Nie radzisz sobie z ich spłatą? Gubisz się w warunkach kredytowych, generowanych korzyściach, blokujących ograniczeniach i nie masz czasu na robienie kilku różnych przelewów, jakie konieczne są w ramach spłacania comiesięcznych rat?

Dobrym rozwiązaniem może okazać się kredyt konsolidacyjny. To produkt, który oferują prawie wszystkie banki komercyjne, które działają na rynku polskim. Dowiedz się o nim więcej już teraz.

- reklama -

Co to jest kredyt konsolidacyjny (ranking i porównanie na 17bankow.com)?

Kredyt konsolidacyjny to zobowiązanie, które łączy wszystkie bądź wybrane kredyty, jakie zostały zaciągnięte przez kredytobiorcę w różnych instytucjach bankowych. Ktoś mógłby się zastanawiać, po co realizować tego rodzaju operację? Przede wszystkim po to, by mieć komfort konieczności spłaty tylko jednego kredytu, a nie kilku. Nie jest to produkt oddłużeniowy, ale z całą pewnością pomaga utrzymać dobrą formę finansową klienta banku.

Jakie zobowiązania można konsolidować?

W skład konsolidacji mogą wchodzić wszystkie zobowiązania kredytowe, które dotąd zaciągnął klient banków. Nie ma znaczenia, czy to np. kredyt gotówkowy wzięty był w jednym banku, czy może w różnych, konkurencyjnych względem siebie instytucjach. Kredyt konsolidacyjny nie dotyczy jedynie tych zobowiązań, które zostały wzięte w firmach pożyczkowych na popularne pożyczki online (zestawienie ofert na: https://www.17bankow.com/chwilowki) i innych instytucjach pozabankowych. Te nadal pozostają oddzielnym produktem, które należy spłacać w ustalonym terminie.

Zalety kredytu konsolidacyjnego

Istnieje co najmniej kilka walorów, którymi wyróżnia się kredyt konsolidacyjny. Przede wszystkim kredytobiorca chce uzyskać niższą ratę łączną za wszystkie zobowiązania. I tak rzeczywiście z reguły jest, ponieważ bank, który oferuje kredyt konsolidacyjny, proponuje ten produkt na atrakcyjnych warunkach, z preferencyjnym oprocentowaniem. Co więcej, kredyt konsolidacyjny wydłuża okres trwania umowy z bankiem, automatycznie więc raty konieczne do comiesięcznej spłaty są niższe.
Względy finansowe to nie jedyny powód, dla którego zaciągany jest kredyt konsolidacyjny. Ten cieszy się tak dużą popularnością, ponieważ uwalnia kredytobiorcę od konieczności współpracy z kilkoma instytucjami bankowymi. Konieczność wykonywania kilku przelewów w różnym terminie, może być przecież sporą niedogodnością. Konsolidując wszystkie zobowiązania, od tej pory kredytobiorca współpracuje tylko z jednym bankiem.

Istotne jest również to, że w ramach kredytu konsolidacyjnego, kredytobiorca może dobrać kolejne środki finansowe, które stają się wsparciem finansowym w obliczu problemów z pieniędzmi czy koniecznością spłaty innych zadłużeń bądź też realizacją indywidualnych potrzeb. Środki dobierane są najczęściej na dowolny cel.

Wady konsolidacji zobowiązań kredytowych

Trzeba jednak pamiętać, że kredyt konsolidacyjny nie jest produktem, z którego może korzystać każdy. Przede wszystkim istotne jest to, że bank zawsze weryfikuje swoich potencjalnych klientów pod względem ich zdolności kredytowej. Ważna okazuje się więc wysokość generowanych dochodów, źródło ich pochodzenia, ale także historia kredytowa. Jeśli w przeszłości kredytobiorca miał problemy z regularnymi płatnościami, raczej kredytu konsolidacyjnego nie otrzyma. Jeśli nie spłaca zaciągniętych zobowiązań w ogóle albo jego konto bankowe zostało zajęte jako zabezpieczenie w egzekucji komorniczej, również ma niewielkie szanse, by takie zobowiązanie otrzymać.

Należy również wspomnieć, że nie wszystkie kredyty konsolidacyjne wykazują atrakcyjne, korzystne dla kredytobiorcy warunki. Może okazać się, że połączenie kredytów finalnie będzie droższe aniżeli ich spłata na dotychczasowych warunkach w różnych bankach. Trzeba wziąć pod uwagę nie tylko wysokość nowej raty czy okres trwania umowy kredytowej, ale również opłaty dodatkowe. Banki pobierają przecież prowizję za wcześniejszą spłatę zobowiązań, a nowy bank pobierze prowizję za udzielenie kredytu konsolidacyjnego.

Kto powinien skorzystać z konsolidacji kredytów

Kredyt konsolidacyjny to produkt dedykowany przede wszystkim tym kredytobiorcom, którzy zaciągnęli już zbyt dużo zobowiązań w różnych bankach i przestają radzić sobie z kontrolą nad ich spłatą. Nie chodzi tutaj o rolę oddłużeniową, ale raczej komfort współpracy tylko z jednym bankiem. Kredyt konsolidacyjny jest też dobrym rozwiązaniem dla tych, którzy chcą uzyskać lepsze warunki kredytowe, a nawet generować dzięki nim finansowe oszczędności.

Pamiętajmy także, że kredyt konsolidacyjny pozwala też dobrać dodatkowe środki, więc jest nie tylko sposobem na to, by połączyć wszystkie kredyty, ale uzyskać też finansowe wsparcie na dowolny cel.

Co ważne, kredyt konsolidacyjny jest dostępny jedynie dla tych kredytobiorców, którzy wykazują odpowiednią zdolność kredytową. Jeżeli klient nie posiada zdolności kredytowej, proponujemy zapoznać się z informacjami zawartymi w tym artykule: Kredyt konsolidacyjny bez zdolności kredytowej – czy to możliwe? Sprawdź!

Zanim zaciągniesz kredyt konsolidacyjny

Jeśli interesuje Cię kredyt konsolidacyjny, w pierwszej kolejności porównaj oferty różnych banków. Okazuje się, że w ramach prowadzonej indywidualnej polityki kredytowej, instytucje bankowe proponują różne warianty, mniej bądź bardziej korzystne dla potencjalnych klientów. Decyzja o złożeniu wniosku kredytowego musi być dobrze przemyślana.

/artykuł sponsorowany/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj