Szkoda ciebie na takie patoklimaty, czyli spotkanie profilaktyczne w Raciborzu

Walizka profilaktyczna

Wczoraj w Raciborskim Centrum Kultury odbyło się wyjątkowe szkolenie specjalnie przygotowane dla grona pedagogicznego raciborskich szkół, uczniów i rodziców. Głównym elementem zajęć była profilaktyczna walizka narkotykowa.

Organizatorem był Wydział Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Raciborzu we współpracy z Wydziałem Edukacji, Kultury i Sportu Urzędu Miasta.

- reklama -

Raciborscy Policjanci realizują kampanię edukacyjno-profilaktyczną pt. ,,Narkotyki i dopalacze zabijają”, której pomysłodawcą jest Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji. Zgodnie z przyjętą formułą prowadzonej kampanii, hasło brzmi „Szkoda Ciebie na takie patoklimaty”. Kampania opracowana została w ramach Programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań Razem bezpieczniej im. Władysława Stasiaka na lata 2018-2020.

Prelegentem był Dyrektor Fundacji Prolege Pan Marcin Kosmala, wieloletni pracownik Komendy Wojewódzkiej w Opolu, pomysłodawca profilaktycznej walizki narkotykowej która była jednym z wiodących elementów prowadzonego programu współpracy transgranicznej „Drug Stop” .

W trakcie spotkania zostały omówione zagadnienia dotyczące zagrożeń związanych z zażywaniem narkotyków i innych środków psychoaktywnych, tzw. „dopalaczy” , w tym konsekwencji zarówno zdrowotnych, oprawnych jak i społecznych uzależnienia od tych substancji. Całość wzbogacona była licznymi przykładami zdobytymi podczas wielu lat prowadzonej akcji.

/UM Racibórz publ. c/

 

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj