Zmiany w rozkładzie jazdy komunikacji miejskiej w Raciborzu

Autobus komunikacji miejskiej w Raciborzu. SOR
Autobus komunikacji miejskiej w Raciborzu

Od 9 grudnia będzie obowiązywał nowy rozkład linii nr A, 2 i 6, pojawi się też korekta linii 1 i 14.

9 grudnia nastąpi zmiana w kursowaniu linii autobusowych nr A, 2 i 6 oraz 1 i 14.

- reklama -

Jak informuje Przedsiębiorstwo Komunalne, połączono linię A z linią B, dzięki czemu udało się uruchomić więcej kursów oraz połączyć dzielnicę Ostróg z dodatkowymi przystankami w mieście.

Linia nr 2 zgodnie z uzgodnieniami wraca do rozkładu z 2016 roku, czyli będzie kursować ulicą Wojska Polskiego, dodatkowo uwzględniono postulaty dotyczące zmiany w poszczególnych kursach. Linia nr 6 zmienia swoją trasę w dzielnicy Ocice i zostaje przedłużona do Kamienioka.

Następuje również niewielka korekta kursów na liniach nr 1 i 14.

Do pobrania: Nowy rozkład jazdy autobusów komunikacji miejskiej

oprac. /kp/

- reklama -

9 KOMENTARZE

  1. I znowu zrobili po swojemu przywrucili kursy linii 2 ul Wojska polskiego kosztem kursów z mniejszli ilość kursów na linii 2 żenada znowu kosztem pasażerów dojezdzajacych do dzielnic .pk pożal się Boże nic ująć nic dodać. Hańba.

  2. Tak zgadzam się liną 1 z lotniczą rameta też miała być przyspieszona z względu na przyspieszenie linii A na 13.50 nie wiadomo komu jak z osiedla mało kto o tej godzinie jedzie a w ramecie pracujemy do 14 więc komu potrzebny o 13.50 a linię 1 przyspieszyli z 14.26 na 14 21 ale mi to przyspieszenie który wariat układa ten rozkład bez mózgowce tylko wszystko przeciw ludziom robią a wy stùjcie i czekajcie a jak nie to sobie z buta idzcie brawo pk .

  3. Obłęd do ocic trzy linię puszczają 1.3.6 masakra przywrócić A z lotniczej po 14 komu potrzebny o 13.50 chyba powietrze wozić co wy robicie pasażerom chyba na złość.

  4. Linia 2 ma taki rozkład, bo sami mieszkańcy Miedoni życzyli sobie przywrócenia starego rozkładu (a że było wtedy mniej kursów – no cóż, najwyraźniej nikomu to nie przeszkadzało). Linia 6 i tak jechała bokiem Ocic, więc kosztem niewielkiego wydłużenia trasy nie tylko Ocice zyskały „aż” trzecią linię, ale również zwiększyła się liczba autobusów na cmentarz Jeruzalem i z Ocickiej/Pszczyńskiej w kierunku Auchan. Linia A jedzie o tej godzinie, bo ten sam autobus wraca po 14 na Ostróg-Siwonia (wcześniej była dziura w rozkładzie aż do 15). Ja bym tu widział jeszcze większe przyspieszenie linii 1 – jest to możliwe bez ingerencji w inny kurs (chyba że zaplanowana jest wtedy ustawowa przerwa dla kierowcy). Mi nie do końca się podoba trasa linii A – dobrze, że jest wydłużona na Ostróg zamiast linii-widmo B, ale powinna jechać Opawską i Słowackiego. Mam wrażenie, że przez ominięcie Opawskiej i skierowanie na Mariańską wozi powietrze.

  5. Linia 2 ma taki rozkład, bo sami mieszkańcy Miedoni życzyli sobie przywrócenia starego rozkładu (a że było wtedy mniej kursów – no cóż, najwyraźniej nikomu to nie przeszkadzało). Linia 6 i tak jechała bokiem Ocic, więc kosztem niewielkiego wydłużenia trasy nie tylko Ocice zyskały „aż” trzecią linię, ale również zwiększyła się liczba autobusów na cmentarz Jeruzalem i z Ocickiej/Pszczyńskiej w kierunku Auchan. Linia A jedzie o tej godzinie, bo ten sam autobus wraca po 14 na Ostróg-Siwonia (wcześniej była dziura w rozkładzie aż do 15). Ja bym tu widział jeszcze większe przyspieszenie linii 1 – jest to możliwe bez ingerencji w inny kurs (chyba że zaplanowana jest wtedy ustawowa przerwa dla kierowcy). Mi nie do końca się podoba trasa linii A – dobrze, że jest wydłużona na Ostróg zamiast linii-widmo B, ale powinna jechać Opawską i Słowackiego. Mam wrażenie, że przez ominięcie Opawskiej i skierowanie na Mariańską wozi powietrze.

  6. Z mieszkańcami Sudołu nikt się nie liczy ale z Miedonią nad wyraźnie Tak chyba jakieś układy mają z pk i prezydentem miasta co tam dzielnica Sudól niech sobie dojeżdżają jak chcą byle Miedonią ma .No bardzo ładnie pk i prezydencie dziękujemy życzymy upadłości.

  7. Przywrócić A z lotniczej rameta po 14 komu potrzebny o 13 .50 jak z osiedla nikt nie jedzie a inwalidzi pracujący do 14 muszą czekać i marznąc na linię 1 na 14 .21 która jeszcze podjeżdża o puzniona ludzie co wy robicie żadnego szacunku dla niepełnosprawnych pracowników.

  8. Ludzie święci przywrócććie 11 z ocic do Sudól czy to takie trudne i Tak stoji na cepeenie bo kończy przy mieszku to może kończyć w Sudól a ludzie będą mieli dojazdy i do ocic i do Jeruzalem jak i do Auchan.

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj