Koperta w lodówce może uratować życie

0
Karta życia
Karta życia Fot. Freepik

Z okazji jutrzejszego Dnia Babci i Dziadka Urząd Miasta Racibórz przypomina o możliwości pobierania „Kopert Życia”. Do kogo jest skierowana, jak ratuje życie i dlaczego trzymać ją w lodówce?

Koperta adresowana jest do ratowników medycznych i lekarzy, którzy często mają bardzo krótki czas, by podjąć trafne decyzje. W takiej sytuacji każda sekunda jest na miarę złota – ratownicy nie muszą pytać chorego o dane, przeszukiwać jego szafek – mogą po niezbędne informacje sięgnąć do lodówki, w której tę kopertę należy umieścić.

- reklama -

W kopercie życia znaleźć się powinny informacje na temat choroby, lista leków, które bierzemy, nasze dane kontaktowe. Kopertę umieszczamy w widocznym miejscu w lodówce.
Dlaczego właśnie w tym miejscu? Ponieważ lodówkę ma każdy i ratownicy mogą po nią szybko sięgnąć, nie tracąc czasu na poszukiwanie tych cennych informacji. Na lodówkę naklejamy także znaczek informujący, że znajduje się w niej koperta.

koperta zycia

Do kogo skierowana jest „koperta życia”? Przede wszystkim osób starszych, samotnych, chorujących. To właśnie w ich przypadku jest konieczne, by jak najszybciej sięgnąć po informacje. Osoba, która nagle dostaje jakiegoś ataku (np. wylewu, lub zawału) rzadko kiedy jest w stanie precyzyjnie odpowiedzieć na zadane jej pytania, dlatego właśnie w przypadku osób samotnych „koperta życia” może być najbardziej cenna.

Koperty można odebrać w Biurze Obsługi Interesanta w Urzędzie Miasta Racibórz 21 i 22 stycznia w godzinach pracy urzędu. Koperty wydawane są także przez cały rok w Wydziale Spraw Społecznych Urzędu Miasta.

/UM Racibórz oprac. c/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here