Kursy PKS Racibórz z Kuźni Raciborskiej wydłużone do ul. Gamowskiej

1
PKS w Raciborzu
PKS w Raciborzu

W godzinach porannych o 6:55 i 8:00 kursy zakończą się pod szpitalem w Raciborzu. Wydłużenie kursów bez zwiększania dofinansowania było możliwe dzięki likwidacji dwóch kursów popołudniowych.

Powiat Raciborski w uzgodnieniu z gminami Kuźnia Raciborska i Nędza przywraca od 1 marca bezpośrednie połączenia autobusowe z tych miejscowości do szpitala przy ul. Gamowskiej. Wydłużenie kursów bez zwiększania dofinansowania gmin i powiatu było możliwe dzięki likwidacji dwóch kursów popołudniowych cieszących się najmniejszym zainteresowaniem pasażerów. Samorządy uzgodniły, że zaoszczędzone w ten sposób środki zostaną przeznaczone na wydłużenie linii połączenia ze szpitalem. W godzinach porannych o 6:55 i 8:00 kursy będą się rozpoczynały z przystanku przy ul. Kolejowej w Kuźni Raciborskiej, a zakończą się przy ul. Gamowskiej w Raciborzu. Kursy powrotne spod raciborskiego szpitala o godzinie 11:05 i 13:25 zakończą się przy ul. Kolejowej w Kuźni Raciborskiej.

- reklama -

Zmiana podyktowana jest licznymi prośbami mieszkańców, które powiat jako organizator transportu powiatowo-gminnego uwzględnił. Mimo braku dodatkowych środków na zwiększenie finansowania komunikacji powiatowo-gminnej samorządy doszły do porozumienia. Korekta rozkładów jazdy spotkała się również z akceptacją gminy Nędza.

Zlikwidowane zostaną kursy z Rud do Raciborza o godz. 16:43 i 18:53. Korzysta z nich niewielka liczba pasażerów, przez co są całkowicie nierentowne. Mimo likwidacji mieszkańcy Rud nie zostaną całkowicie pozbawieni połączenia z Raciborzem w godzinach popołudniowych. Powstałą lukę wypełni uruchamiane od 1 marca kursy przyspieszone z Katowic – czytaj więcej: PKS Racibórz będzie jeździł z Raciborza do Katowic.

oprac. /kp/

- reklama -

1 KOMENTARZ

  1. Mydlenie oczu! Postawili szpital na zadupiu zamiast w centrum. Nikt by pracy nie szukał tam gdyby nie miał jak dojechać. Teraz się wszyscy mają zwolnić przez kaprys samorządowców. Dajcie teraz pracę na Ostrogu tym którzy dojechać nie mogą! Zmiana psu na budę!

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here