Branża turystyczna na międzynarodowym śniadaniu biznesowym w Rybniku

0
SILESIANKA - szlak wież i platform widokowych

Organizacja międzynarodowych śniadań biznesowych to efekt polsko-czeskiego memorandum o współpracy transgranicznej podpisanego 10 października minionego roku.

Turysta przyjedzie do naszego regionu, jeśli zaoferuje się mu wysokiej jakości, kompleksową ofertę. A do tego potrzebna jest nie konkurencja, a współpraca hoteli, restauracji i organizatorów turystyki. Takie wnioski płyną z dzisiejszego międzynarodowego śniadania biznesowego dla branży turystycznej.

- reklama -

Współpraca popłaca – zwłaszcza w turystyce

Gościem specjalnym wydarzenia był Adam Wawoczny, Prezes Śląskiej Organizacji Turystycznej, Dyrektor Związku Gmin i Powiatów Subregionu Zachodniego Województwa Śląskiego. Podkreślił, w jak ważnym momencie znajduje się obecnie branża turystyczna w naszym regionie.

– Rozpoczynamy długi i ważny proces budowy nowej marki Kraina Górnej Odry. Żeby to się udało konieczne jest włączenie się w ten proces biznesu – tłumaczył Adam Wawoczny.

Prezes Śląskiej Organizacji Turystycznej dodał, że warunkiem osiągnięcia sukcesu jest współpraca. I powiedział obrazowo:

– Turystyka rozwija się tam, gdzie przedsiębiorcy potrafili się dogadać. W rozwiniętych turystycznie miejscach w Europie jeden hotel promuje drugi, jedna restauracja poleca drugą. Tam wiedzą, że jeśli turystę uda się zatrzymać na dłużej i zaoferuje się mu kompleksowy, wysokiej jakości produkt, zarobią na tym wszyscy – przekonywał Adam Wawoczny.


Kraina Górnej Odry, Silesianka – jak magnes

Ireneusz Burek – prezes Śląskiego Porozumienia Gospodarczego ŚLĄSK.ONLINE zrelacjonował uczestnikom śniadania wizytę studyjną w Ostrawie, podczas której przedstawiany był projekt Silesianka. Silesianka to polsko-czeski projekt budowy 34 wież i platform widokowych w Euroregionie SILESIA.

– To ogromna szansa dla przedsiębiorców z branży hotelarskiej, turystycznej, gastronomicznej, by włączyć się w ten produkt turystyczny i „zagospodarować” turystów, którzy będą przemieszczali się szlakiem wież widokowych. Już za kilka tygodni dostępna będzie platforma gospodarcza, którą pozwoli na promocję tych branż, będziemy też integrować serwis z portalami informacyjnymi w całym Subregionie Zachodnim. Aby wzmocnić nasz lokalny biznes przy okazji takich projektów Kraina Górnej Odry czy jak Silesianka, musimy tam być – uważa Ireneusz Burek.

 

Wiedza i bezcenne kontakty

Śniadanie na terenie Zabytkowej Kopalni Ignacy zorganizowała Izba Gospodarcza w Wodzisławiu Śląskim oraz Śląskie Porozumienie Gospodarcze ŚLĄSK.ONLINE. Udział wzięli menadżerowie hoteli, restauracji oraz organizatorzy turystyki z Polski i Czech. Goście zza południowej granicy zaprezentowali znajdujący się w sąsiedztwie Łysej Góry Beltine Forest Hotel.

– Tego typu spotkania to okazja do przekazania konkretnej, praktycznej wiedzy na tematy biznesowe. Ale przede wszystkim możliwość poznania się i nawiązania bezcennych kontaktów – mówi organizator spotkania Krzysztof Dybiec.

/ww/
fot. Adrianna Sikorska

Partnerami wydarzenia były:

  • Izby Gospodarcze i Cechy z Wodzisławia Śląskiego, Raciborza, Żor, Forum Firm z Radlina, Urzędy Miast z Wodzisławia, Raciborza, Żor, Jastrzębia i Rybnika, Powiat wodzisławski, Gminy Godów i Gorzyce.
  • Okresní hospodářské komory Karviná, Opava, Bruntál, Krajská hospodářská komora Moravskoslezského kraje, Havířovsko-karvinský kovo klastr, z.s. Statutární města Karviná a Opava, města Bruntál a Krnov, obec Horní Suchá
  • Śląska Organizacja Turystyczna, Śląskie Porozumienie Gospodarcze ŚLĄSK.ONLINE.

Partnerzy medialni: ŚląskiBiznes.pl, Gazeta Informator, Plusy dla Biznesu, Raciborz.com.pl, Rybnik.com.pl, , tuJastrzebie.pl, tuWodzislaw.pl, tuŻory.pl.

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here