Policjanci w Raciborzu apelują do mieszkańców o pozostanie w domach

0
Policjanci w Raciborzu apelują do mieszkańców o pozostanie w domach
Policjanci w Raciborzu apelują do mieszkańców o pozostanie w domach

Raciborscy policjanci związku z ogłoszoną w Polsce epidemią koronawirusa apelują do mieszkańców o pozostanie w domach. Sprawdzają też, czy mieszkańcy stosują się do ograniczenia swobodnego poruszania się, gromadzenia i korzystania z komunikacji miejskiej.

W związku z pandemią koronawirusa do 11 kwietnia włącznie w naszym kraju nie można się swobodnie przemieszczać poza celami bytowymi, zdrowotnymi i zawodowymi. Raciborscy policjanci, dbając o bezpieczeństwo mieszkańców, od dwóch dni kilka razy dziennie jeżdżąc po mieście, przypominają o obowiązujących nowych zasadach bezpieczeństwa. Z radiowozów przekazywany jest komunikat o konieczności zachowania bezpieczeństwa, pozostania w domach i ograniczenia kontaktów z innymi osobami.

- reklama -

Treść komunikatu do mieszkańców:

Szanowni państwo, tu policja.

W związku z ogłoszoną w Polsce epidemią koronawirusa prosimy, aby dla własnego bezpieczeństwa pozostać w domach. Jeżeli niezbędne jest opuszczenie miejsca zamieszkania, należy unikać bezpośredniego kontaktu z innymi osobami, zachowując dystans co najmniej 2 metrów. Prosimy o niegrupowanie się, aby zminimalizować ryzyko zakażenia. Apelujemy – zostańcie w domach. To od odpowiedzialnej postawy każdego z nas, nie tylko dzisiaj i jutro, ale także przez cały czas trwania epidemii, zależy zdrowie i życie nasze oraz najbliższych.

Ponadto raciborska drogówka sprawdza, czy mieszkańcy stosują się do obowiązujących ograniczeń swobodnego poruszania się gromadzenia i korzystania z komunikacji miejskiej.

fot. KPP Racibórz
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here