PUP Racibórz: Firmy otrzymały już prawie 3,5 mln zł

Powiatowy Urząd Pracy w Raciborzu
Powiatowy Urząd Pracy w Raciborzu

W ramach tzw. tarczy antykryzysowej raciborski urząd pracy rozpatruje wnioski na niskooprocentowane pożyczki dla pracodawców i przedsiębiorców oraz dofinansowanie części kosztów wynagrodzeń i prowadzenia działalności gospodarczej.

Powiatowy Urząd Pracy w Raciborzu w ramach tzw. tarczy antykryzysowej wypłacił już 3 mln zł na niskooprocentowane pożyczki dla pracodawców i przedsiębiorców na pokrycie bieżących kosztów prowadzenia działalności gospodarczej. Rozpatrzono pozytywnie 600 wniosków.

- reklama -

Ponadto realizowane są na bieżąco wnioski na pozostałe działania z pakietu antykryzysowego, tj.:
– dofinansowanie części kosztów wynagrodzeń pracowników dla mikroprzedsiębiorców, małych i średnich przedsiębiorców – rozpatrzono pozytywnie 6 wniosków o dofinansowanie na kwotę 300 000, zł
– dofinansowanie części kosztów prowadzenia działalności gospodarczej dla przedsiębiorców samozatrudnionych – rozpatrzono pozytywnie 76 wniosków na kwotę 138 860 zł .

Łączna kwota wsparcia dla firm na dzień 6 maja wynosi 3 438 860 zł.

Środki finansowe przeznaczone na finansowanie zadań w ramach tarczy antykryzysowej nie są limitowane i nabór wniosków o dofinansowanie wynagrodzeń jest prowadzony w sposób ciągły.

oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj