M. Labus: Pielęgniarkom i położnym życzę wszystkiego, co najlepsze, a do decydentów apeluję o racjonalne myślenie

Szpital w Raciborzu
Szpital w Raciborzu

Dzisiaj Światowy Dzień Pielęgniarki i Położnej. Życzenia poprzez naszą skrzynkę redakcyjną skierował Marek Labus – lekarz, w przeszłości związany z raciborskim szpitalem. Zwrócił się także do decydentów powiatu i szpitala. Treść listu poniżej.

Dzisiaj Światowy Dzień Pielęgniarki i Położnej. Dzień szczególny dla tej grupy zawodowej, jak również dla wszystkich medyków , którzy dzięki ofiarnej współpracy mogą otaczać opieką medyczną wszystkich którzy jej potrzebują. Dlatego szczególnie dzisiaj życzyć trzeba zdrowia, szczęścia i dziękować za ciężką pracę zwłaszcza , że wielu z nich pracuje w warunkach szpitala jednoimiennego. Pielęgniarkom i położnym oprócz życzeń i wdzięczności należy się również szacunek ,poszanowanie godności i przestrzeganie praw pracowniczych – pisze M. Labus.

- reklama -

Jest sprawą haniebną i bezprawną , że do dnia dzisiejszego decydenci powiatu i szpitala nie dostosowali dokumentów pracowniczych pielęgniarek i reszty personelu do warunków pracy w jakich przyszło im pracować od 16 marca 2020. Może w tym szczególnym dniu zamiast sztampowych mów i gestów małoznaczących, Dyrekcja Szpitala i Zarząd Powiatu pochylą się nad tym problemem pracowników szpitala i doprowadzą do zmiany zakresów obowiązków, tak by były adekwatne do obecnych warunków pracy. Będzie to z pewnością dla nich najlepszy prezent w tym świątecznym dniu , bo jak widać dożyliśmy czasów ,że prezentem może być nawet respektowanie podstawowych praw pracowniczych – czytamy w dalszej części listu do redakcji.

– Pielęgniarkom i Położnym życzę wszystkiego co najlepsze, dziękuję za ciężki trud i pracę oraz proszę o wytrwanie, a do decydentów apeluję o racjonalne myślenie bo w interesie nas wszystkich jest to by załoga szpitala chciała w nim pracować – kończy M. Labus.

Marek Labus już wcześniej zabierał głos w sprawie raciborskiego szpitala.
Zobacz także:

/materiał nadesłany oprac. c/

- reklama -

1 KOMENTARZ

  1. Bo prawo w szpitalu,nazywa się Rudnik.Nie bardzo możemy to zrozumieć,wszyscy wiedzą ze łamane jest prawo pracownicze.Wszyscy wiedzą,ze nie aneksowano nam umów o pracę.Wszyscy wiedzą,,ze przez upór i srogancję dyrektora Rudnika,tracimy dodatek z NFZtu,jaki się nam należy za pracę w szpitalu jednoimiennym.Chyba że pieniądze są,tylko nam,głupim babom,nie ma?

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj