Powiat Wodzisławski przygotowany do matur. W tym roku 836 abiturientów

0
Starosta
O stopniu przygotowania powiatowych szkół rozmawiano podczas wczorajszej wideokonferencji. Na zdjęciu starosta Leszek Bizoń.

W powiatowych szkołach trwają ostatnie przygotowania do przeprowadzenia egzaminów. Z powodu konieczności wyznaczenia odpowiednich odległości między uczniami w placówkach przygotowano m.in. więcej sal niż w latach poprzednich.

8 czerwca rozpocznie się tegoroczny egzamin dojrzałości, który odbywać się będzie w ścisłym reżimie sanitarnym. O stopniu przygotowania powiatowych szkół do przeprowadzenia matur z dyrektorami szkół rozmawiali podczas wczorajszej wideokonferencji starosta Leszek Bizoń, członki zarządu odpowiedzialna za oświatę Kornelia Newy oraz naczelnik Wydziału Oświaty Katarzyna Zöllner – Solowska.

- reklama -

Tegoroczny egzamin będzie się różnić od tych z lat poprzednich. Nowa sytuacja epidemiologiczna wymusza konieczność dostosowania szkół do specjalnych wytycznych opracowanych przez Centralną Komisję Egzaminacyjną, Ministerstwo Edukacji Narodowej i Główny Inspektorat Sanitarny. W powiatowych szkołach trwają ostatnie przygotowania do przeprowadzenia egzaminów. Z powodu konieczności wyznaczenia odpowiednich odległości między uczniami w placówkach przygotowano m.in. więcej sal niż w latach poprzednich. Wszystkie te pomieszczenia zostały zdezynfekowane. Dostępnych będzie więcej też wejść do budynków, tak by uczniowie nie kumulowali się w jednym miejscu. Przy każdym wejściu będą też stanowiska z płynami do dezynfekcji.

– W czasie epidemii koronawirusa w wielu aspektach naszego życia mamy do czynienia z zupełnie nową dla nas rzeczywistością. Matura 2020 będzie z pewnością wyjątkowa i będzie wyglądać zupełnie inaczej niż dotychczas. Podczas egzaminów musimy pamiętać, że najważniejsze jest bezpieczeństwo zarówno uczniów, jak i pracowników szkół – mówił podczas konferencji z dyrektorami starosta Leszek Bizoń. Zarówno on jak i członkini zarządu Kornelia Newy mają nadzieję, że tegoroczna matura przebiegnie bez zakłóceń, w spokojnej i przyjaznej atmosferze.

W celu zagwarantowania bezpieczeństwa sanitarnego podczas egzaminów Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śl. przekazało szkołom ponadpodstawowym m.in. środki dezynfekujące do powierzchni i do rąk, maseczki i przyłbice ochronne oraz rękawiczki jednorazowe.

W tym roku do egzaminu dojrzałości ma przystąpić 836 tegorocznych abiturientów szkół ponadpodstawowych prowadzonych przez Powiat Wodzisławski. W poszczególnych szkołach liczba uczniów jest zróżnicowana i przedstawia się następująco:

w Zespole Szkół Ekonomicznych w Wodzisławiu Śl. – 104 osoby,
w Zespole Szkół Technicznych w Wodzisławiu Śl. – 191,
w Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Wodzisławiu Śl. – 111,
w I Liceum Ogólnokształcącym im.14 Pułku Powstańców Śl. w Wodzisławiu Śl. – 220,
w Powiatowym Centrum Kształcenia Ustawicznego w Wodzisławiu Śl. – 92,
w Liceum Ogólnokształcącym im. Noblistów Polskich w Rydułtowach – 68,
w Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Rydułtowach – 42 uczniów,
w Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Pszowie – 8 uczniów.

Do egzaminu planuje również przystąpić 158 absolwentów z lat poprzednich.

/Starostwo Powiatowe w Raciborzu oprac. c/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here