
W woj. śląskim jest 30 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, w powiecie raciborskim – jeden.
W Polsce odnotowano 193 nowe przypadki zakażenia koronawirusem, w woj. śląskim 30. W powiecie raciborskim wynik dodatni na obecność koronawirusa stwierdzono u jednej osoby – w gminie Kornowac. Jest trzech nowych ozdrowieńców – w gminach Krzanowice i Krzyżanowice.
Aktualna sytuacja epidemiologiczna w woj. śląskim:
– liczba osób poddanych kwarantannie domowej na podstawie decyzji organów Państwowej Inspekcji Sanitarnej – 8 077 (było 9 049)
– liczba osób hospitalizowanych z powodu podejrzenia/zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 – 361 (365)
– liczba osób pozostających pod nadzorem epidemiologicznym – 8 984 (10 110)
– liczba próbek zbadanych w laboratoriach w woj. śląskim łącznie – 147 157
– liczba próbek zbadanych w ramach badań przesiewowych – 98 326
– liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie z wynikiem dodatnim zgłoszonych do WSSE w Katowicach – 12 524
– liczba ozdrowieńców (osoby z potwierdzonym COVID-19, które wyzdrowiały) – 7 246 (6 998)
– liczba zgonów – 319 (317)
W woj. śląskim odnotowano kolejne zgony. W szpitalu w Tychach zmarł 80-letni mężczyzna z Bielska-Białej, w DPS Orzesze zmarł 45-letni mężczyzna z powiatu mikołowskiego.

oprac. /kp/




![Widowisko „nie z tej Ziemi”. Gwiazdka Serc rozbłysnęła po raz 22. [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/gwiazdka-serc.jpg)


![Przedświąteczne rękodzieło w raciborskiej bibliotece [ZDJĘCIA] Przedświąteczne rękodzieło w raciborskiej bibliotece](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/warsztaty-swiateczne-boze-narodzenie.jpg)
![Zawodnicy KSW Łamator z medalami na Copa Silesia 11 [ZDJĘCIA] Zawodnicy KSW Łamator z medalami na Copa Silesia 11](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/lamator-raciborz.jpg)



![Uroczyste obchody 70-lecia Przedszkola nr 10 w Raciborzu [ZDJĘCIA] Uroczyste obchody 70-lecia Przedszkola nr 10 w Raciborzu](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/przedszkole-nr-10.jpg)
![Co czyta młodzież po obu stronach granicy? Polsko-czeskie seminarium w raciborskiej bibliotece [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/czy-mlodziez-w-czechach-czyta.jpg)
![Czy artysta ma prawo przekraczać granice? Debata na Stacji Młodych [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/11/debata-mlodych-stacja-mlodych.jpg)

![Uroczysty hołd pomordowanym w Zbrodni Katyńskiej oddany przez Policję w Brzeziu [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/Policjanci_Brzezie_DSC01177.jpg)







