Pracownicy raciborskiej służby zdrowia uhonorowani

Pracownicy raciborskiej służby zdrowia uhonorowani. Fot. Śląski Urząd Wojewódzki w Katowicach

W gronie uhonorowanych Złotymi Krzyżami Zasługi znalazło się czworo pracowników Szpitala Jednoimiennego im. dra Józefa Rostka w Raciborzu.

Wojewoda śląski Jarosław Wieczorek w imieniu Prezydenta RP odznaczył 27 sierpnia dwudziestu pracowników służby zdrowia Złotymi Krzyżami Zasługi. W gronie uhonorowanych lekarzy, pielęgniarek i pracowników czterech śląskich placówek medycznych znalazło się czworo pracowników Szpitala Jednoimiennego im. dra Józefa Rostka w Raciborzu: zastępca dyrektora – Elżbieta Wielgos-Karpińska, – pielęgniarka oddziałowa, o. pediatrii – Beata Popów, pielęgniarka oddziałowa, o. geriatrii – Jolanta Wojciechowska i lekarz o. wewnętrznego I – Piotr Blewąska.

- reklama -

Pozostali odznaczeni to pracownicy Szpitala Specjalistycznego Nr 1 w Bytomiu, Szpitala Specjalistycznego w Chorzowie i Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Częstochowie.

– To państwo stanęliście na froncie bitwy z pandemią, jeszcze wcześniej z epidemią, po to, by ratować zdrowie i życie mieszkańców regionu, ale i całej Polski. To, że potrafiliście stanąć i nie poddać się, zaryzykować własne bezpieczeństwo to jest bezcenne – mówił podczas uroczystości wręczenia odznaczeń wojewoda Jarosław Wieczorek. – Chylę przed Państwem czoła za to wyjątkowe poświęcenie – dodał.

Złoty Krzyż Zasługi to najwyższy stopień tego rodzaju odznaczenia państwowego. Jest to wyjątkowe wyróżnienie dla osób zasłużonych w działaniach na rzecz zwalczania zagrożeń biologicznych.

fot. Śląski Urząd Wojewódzki w Katowicach
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj