Cykl „Zdobywamy Szczyty Zaliczane do KGP z PTTK Racibórz” zakończony

pttk raciborz
"Zdobywamy Szczyty Zaliczane do KGP z PTTK Racibórz"

Celem było zdobycie czterech szczytów – Rudawca (1112 m n.p.m.), Kowadła (989 m n.p.m.), Śnieżnika (1425 m n.p.m.) i Biskupiej Kopy (889 m n.p.m.).

W dniach 12-13 września odbyła się ostatnia, X wyprawa z cyklu „Zdobywamy Szczyty Zaliczane do KGP z PTTK Racibórz”. Celem było zdobycie czterech szczytów – Rudawca (1112 m n.p.m.), Kowadła (989 m n.p.m.), Śnieżnika (1425 m n.p.m.) i Biskupiej Kopy (889 m n.p.m.). Wyjazd miał miejsce tradycyjnie z dworca PKS w Raciborzu, skąd uczestnicy przejechali do Bielic. Zdobyli dwa szczyty, a następnie przejechali na nocleg i obiadokolację do Różanki.

- reklama -

– 13 września po śniadaniu przejazd do Miedzygórza i wejście na Śnieżnik, po zejściu do Kletna obok Jaskini Niedźwiedziej przejazd przez Złote Góry na przełęcz Petrowe Boudy. Zdobycie szczytu Biskupia Kopa, zejście i powrót do Raciborza. W wyprawie uczestniczyły 44 osoby, najstarsza rocznik 1955, a najmłodsza, a zarazem solenizant, rocznik 2011. I tak zakończył się cykl 10 wypraw. Teraz tylko weryfikacja – nadanie godności zdobywcy Korony Gór Polski na Zamku Piastowskim w Raciborzu 10 października i podsumowanie 24-25 października w Zębie, najwyżej położonej miejscowości w Polsce. Bardzo, bardzo serdecznie dziękuję wszystkim uczestnikom wypraw, gratuluję zdobycia kolejnych czterech szczytów, a tym samym zakończenia zdobywania KGP – mówi inicjator akcji Andrzej Kuśnierz.

fot. PTTK Racibórz
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj