Akcja „Czytam sobie. Pierwsza klasa!” także w Raciborzu

czytam sobie
Akcja „Czytam sobie. Pierwsza klasa!” także w Raciborzu

Seria „Czytam sobie” to zestaw książek, które pomagają w nauce czytania. Filia w Markowicach otrzyma egzemplarze dla uczniów ZSP nr 1.

Już wkrótce dzięki staraniom Filii nr 10 Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Raciborzu uczniowie klasy pierwszej będą mogli cieszyć się z wyprawek czytelniczych. Biblioteka zakwalifikowała się bowiem do akcji „Czytam sobie. Pierwsza klasa!” realizowanej przez Centrum Edukacji Obywatelskiej i Wydawnictwo HarperCollins Polska we współpracy z programem Szkoła Ucząca Się.

- reklama -

Seria „Czytam sobie” to zestaw książek, które pomagają w nauce czytania. Seria została podzielona na trzy poziomy: „Poziom 1 – składam słowa”, „Poziom 2 – składam zdania” i „Poziom 3 – połykam strony”. Dzięki książeczkom dziecko nie tylko rozwija swoją wyobraźnię i poprawia myślenie, ale też buduje swoje poczucie wartości i pewność siebie.

Filia nr 10 w Markowicach otrzyma 25 egzemplarzy książek z serii „Czytam sobie” (poziomy 1 i 2) dla uczniów Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 1 w Raciborzu, kilka egzemplarzy, które zasilą księgozbiór biblioteki oraz gadżety i pomoce dydaktyczne. W oparciu o otrzymane dary biblioteka planuje także zorganizować cykl zajęć i lekcji bibliotecznych.

oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj