Justyna Święty-Ersetic na Pociągu Mistrzów [ZDJĘCIA]

pociag mistrzow koleje slaskie
Fot. Patryk Pyrlik/UMWS

Pociąg z wizerunkami polskich lekkoatletów wyjechał pierwszy raz w trasę. Ma kursować na wszystkich liniach obsługiwanych przez Koleje Śląskie.

W bazie Kolei Śląskich odbyła się dziś, 18 grudnia, prezentacja pociągu z wizerunkami polskich lekkoatletów. W spotkaniu uczestniczyli: marszałek Jakub Chełstowski, prezes Kolei Śląskich Aleksander Drzewiecki, prezes Stadionu Śląskiego Jan Widera i radni Sejmiku Województwa: Bartłomiej Kowalski i Alina Nowak.

- reklama -

– Jestem przekonany, że za kilka miesięcy spotkamy się na Stadionie Śląskim i będziemy mogli dopingować najlepszych sportowców podczas międzynarodowych imprez z udziałem gwiazd. Cieszę się, że Koleje Śląski i nasi sportowi ambasadorzy włączyli się w promocję tych wydarzeń w tak oryginalny sposób. Kolejny dedykowany pociąg Kolei Śląskich to bardzo dobra promocja dla Stadionu Śląskiego i województwa śląskiego. Korzystając z tego ekologicznego środka transportu, będziemy sobie przypominać, że już coraz bliżej do mistrzostw świata sztafet, memoriałów i Drużynowych Mistrzostw Europy w Lekkoatletyce – mówił marszałek Jakub Chełstowski.

Celem akcji jest promocja Stadionu Śląskiego jako Narodowego Stadionu Lekkoatletycznego i popularyzacja lekkiej atletyki wśród mieszkańców regionu, a także rozpowszechnianie informacji dotyczących wydarzeń, które mają się odbyć na tym obiekcie w 2021 roku: Lekkoatletycznych Mistrzostw Świata Sztafet, Memoriału im. Janusza Kusocińskiego, Drużynowych Mistrzostw Europy w Lekkoatletyce i Memoriału im. Kamili Skolimowskiej.

– Przyszły rok będzie bez wątpienia rokiem lekkiej atletyki. Dzisiaj nie ma w Polsce ani w Europie drugiego takiego obiektu jak Stadion Śląski i do historii tego stadionu dopiszemy wkrótce cztery duże imprezy lekkoatletyczne. Pociąg Mistrzów to wspaniała promocja tych wydarzeń i wierzę, że dzięki temu dotrzemy do nowych kibiców królowej sportu – tłumaczył Jan Widera, prezes Stadionu Śląskiego.

Pociąg Mistrzów to trzeci pociąg specjalny w ofercie Kolei Śląskich. – Dwa wcześniejsze pociągi specjalne nawiązują do historii regionu i cieszą się ogromnym zainteresowaniem nie tylko miłośników kolei, ale i pasażerów. Ten pociąg ma znakomite możliwości i moc porównywalną do mocy naszych znakomitych sportowców – mówił Aleksander Drzewiecki, prezes Kolei Śląskich.

Na pociągu znalazły się wizerunki ambasadorów województwa i Stadionu Śląskiego: Anity Włodarczyk, Pawła Fajdka, Justyny Święty-Ersetic i Ewy Swobody, a także Stadionu Śląskiego i informacje o czterech międzynarodowych imprezach, które odbędą się w 2021 roku na Stadionie Śląskim. Wnętrze składu również nawiązuje do lekkoatletycznych zmagań.

oprac. /kp/

fot. Patryk Pyrlik/UMWS
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj