Koronawirus. Dzieci będą mogły wychodzić z domu bez opieki dorosłych

Ferie zimowe
Ferie zimowe

W powiecie raciborskim są dwa nowe zakażenia.

W Polsce w ostatniej dobie odnotowano 4 432 nowe przypadki zakażenia koronawirusem. Pochodzą one głównie z województw: mazowieckiego – 746, pomorskiego – 623 i kujawsko-pomorskiego – 484, śląskie jest siódme z 282 infekcjami. Zmarło 42 chorych na COVID-19, spośród nich 8 nie miało tzw. chorób współistniejących. W ciągu doby wykonano ponad 25,4 tys. testów. Bilans zakażonych od początku epidemii w Polsce to 1 322 947 osób, nie żyje 29 161 spośród nich, wyzdrowiało 1 069 554.

- reklama -

W powiecie raciborskim są dwa nowe zakażenia.

Od października w Polsce obowiązuje zakaz przemieszczania się osób poniżej 16. roku życia bez opieki rodzica lub prawnego opiekuna od poniedziałku do piątku w godz. od 8:00 do 16:00. Zniesienie tych przepisów zapowiedział minister zdrowia. – W godzinach 8:00-16:00 dzieci będą mogły przebywać samodzielnie poza miejscem zamieszkania – przekazał Adam Niedzielski podczas konferencji prasowej. – Mamy okres ferii, tych ferii, które niestety nie są takimi prawdziwymi feriami, jakie pamiętamy, jakie mogliśmy spędzać w górach, w śniegu, zjeżdżając na nartach. Chcielibyśmy jednak dać możliwość korzystania ze świeżego powietrza i tego, żeby dzieci w tych godzinach 8:0-16:00 mogły po prostu przebywać samodzielnie poza miejscem zamieszkania – podkreślił.

Co z innymi obostrzeniami? – Jesteśmy znowu w takim, można powiedzieć, krytycznym okresie, który zdecyduje o tym, czy po 17 stycznia będziemy mogli dokonać takiego kroku, który będzie szedł w kierunku poluzowania lub, jeśli sytuacja się pogorszy, nawet przewidywany jest ewentualny wariant obostrzeń – przekazał szef resortu zdrowia.

oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj