Budowa dróg na terenach po KWK 1 Maja

KWK 1 Maja
Fot. Zarząd Dróg Miejskich w Wodzisławiu Śląskim

W ramach zadania pt. „Budowa dróg na terenach po KWK 1 Maja wraz z oświetleniem i odwodnieniem” prowadzone są obecnie roboty budowlane związane z wykonaniem warstw konstrukcyjnych jezdni oraz budową kanalizacji deszczowej.

Wykonaniem tego zadania inwestycyjnego, dofinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego RPO Województwa Śląskiego na lata 2014-2020, zajmuje się Zakład Usług Budowlanych MARBUD Mariusz Ogrodowski z Rybnika. Zakończenie robót planowane jest na jesień 2021 r. Po zamknięciu inwestycji infrastrukturą zarządzać będzie Zarząd Dróg Miejskich w Wodzisławiu Śląskim.

- reklama -

Cała inwestycja obejmuje wykonanie konstrukcji jezdni wraz z zabudową krawężników, wykonanie chodników i poboczy, zjazdów, oświetlenia drogi, rozwiązań dotyczących odwodnienia pasa drogowego, tak by w odpowiedni sposób odprowadzić wody deszczowe wraz z uwzględnieniem naturalnych zlewni z terenów przyległych. Trzy odcinki w ramach trzech zadań połączą się i powstanie nowo wybudowana droga, która ma stać się drogą publiczną, służącą zarówno wodzisławianom, jak i przedsiębiorcom.

/UM Wodzisław Śląski oprac. c/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here