Nowi czytelnicy w szeregach biblioteki w Markowicach [ZDJĘCIA]

pasowanie na czytelnika markowice
Nowi czytelnicy w szeregach biblioteki w Markowicach

Uczniowie klasy pierwszej ZSP nr 1 wzięli udział w uroczystym pasowaniu. Na pamiątkę każdy uczeń otrzymał dyplom oraz wyprawkę czytelniczą.

Filia Publiczno-Szkolna nr 10 Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Raciborzu ma nowych czytelników. 10 lutego uczniowie klasy pierwszej ZSP nr 1 wzięli udział w uroczystym pasowaniu, dzięki któremu stali się pełnoprawnymi użytkownikami biblioteki.

- reklama -

Dzieciom przeczytano na początku opowiadanie „Przygody Fenka. Biblioteka” mówiące o zasadach korzystania z biblioteki. Następnie młodzi czytelnicy musieli zmierzyć się z quizem wiedzy na temat różnych bajek. Omówiono także przykładową literaturę dostępną w bibliotece i zaproszono dzieci do jak najczęstszych odwiedzin. Oczywiście najważniejszym momentem było samo pasowanie poprzedzone złożeniem uroczystej przysięgi. Na pamiątkę każdy uczeń otrzymał dyplom oraz wyprawkę czytelniczą ogólnopolskiej akcji „Mała książka – wielki człowiek”, a w niej antologię tekstów najlepszych polskich autorów dziecięcych „Pierwsze abecadło”, broszurę dla rodziców oraz „Kreatywny alfabet” – plakat z literami do wycinania wspomagający naukę alfabetu i czytania.

Z uwagi na pandemię pasowanie po raz pierwszy nie mogło się odbyć w pomieszczeniu biblioteki, tylko w sali klasowej. Ale nic straconego – biblioteka przypomina, że jest otwarta dla czytelników i zaprasza do wypożyczania – z wyjątkiem 17 i 18 lutego, czytaj więcej: Raciborska biblioteka nieczynna 17 i 18 lutego.

fot. MiPBP w Raciborzu
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here