Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych z raciborską biblioteką

zolnierze wykleci
Żołnierze 5 Wileńskiej Brygady AK. Fot. wikipedia.org

Będzie można wysłuchać wykładu dr. hab. Mariusza Mazura, który zajmuje się szeroko pojętą problematyką Polski Ludowej, totalitaryzmu, autorytaryzmu, mechanizmami manipulacji i indoktrynacji, a także próbą opisu mentalności władzy oraz społeczeństwa.

1 marca, z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych, raciborska biblioteka zaprasza na wykład online dr. hab. Mariusza Mazura.

- reklama -

Dr hab. Mariusz Mazur ukończył politologię i historię na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, gdzie uzyskał tytuł doktora nauk humanistycznych oraz habilitację. Obecnie jest profesorem nadzwyczajnym w Instytucie Historii UMCS. Zajmuje się szeroko pojętą problematyką Polski Ludowej, totalitaryzmu, autorytaryzmu, mechanizmami manipulacji i indoktrynacji, a także próbą opisu mentalności władzy oraz społeczeństwa. Jest autorem książek „Antykomunistycznego podziemia portret zbiorowy 1945-1956”, „Obraz nowego człowieka w propagandzie komunistycznej Polski Ludowej i PRL 1944-1956” czy „Cywilizacja komunizmu. Odmiana nadwiślańska”.

W swoich książkach proponuje nowe spojrzenie na powojenną partyzantkę – od strony mentalności jej uczestników. Docieka, jak i dlaczego tak, a nie inaczej, myśleli i działali ludzie konspirujący po wojnie.

Wydarzenie online odbędzie się 1 marca o godz. 18:00 na platformie clickmeeting pod linkiem: https://biblrac.clickmeeting.com/narodowy-dzien-pamieci-zolnierzy-wykletych.

Uwaga! Wydarzenie nie będzie rejestrowane – jedyną możliwością wysłuchania wykładu jest uczestnictwo w spotkaniu „na żywo”.

oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here