Racibórz. Pomoc dla branży gastronomiczno-hotelarskiej

Rynek
Rynek w Raciborzu, zdjęcie archiwalne

Radni jednogłośnie poparli inicjatywę prezydenta, przyjmując projekt uchwały zwalniającej branżę gastronomiczno-hotelarską z opłaty za koncesję alkoholową za rok 2021.

Z inicjatywą udzielenia wsparcia przedsiębiorcom wyszedł wiceprezydent Dawid Wacławczyk w reakcji na podpisaną w styczniu przez prezydenta RP Andrzeja Dudę nowelę ustawy o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19. Ustawa ta dała samorządom podstawę prawną do wprowadzania podobnych uchwał.

- reklama -

Zgodnie z zapisami przyjętej 24 lutego przez Radę Miasta uchwały:

• zwalnia się przedsiębiorców prowadzących punkty sprzedaży na terenie Miasta Racibórz z opłaty należnej w 2021 roku za korzystanie z zezwoleń na sprzedaż napojów alkoholowych przeznaczonych do spożycia w miejscu sprzedaży.

• zwraca się 2/3 opłaty wniesionej przez przedsiębiorców jednorazowo za rok 2021 w terminie do dnia 31 stycznia 2021r. za korzystanie z zezwoleń na sprzedaż napojów alkoholowych przeznaczonych do spożycia w miejscu sprzedaży.

– Część przedsiębiorców opłaciło koncesję jednorazowo za cały rok z góry. Pozostali zdecydowali się na płatność w 3 ratach – z czego pierwszą wnieśli już w styczniu. Aby wszystkich przedsiębiorców branży gastronomiczno-hotelarskiej potraktować równo, zdecydowaliśmy o zwrocie 2/3 opłaty rocznej i zwolnieniu pozostałych podmiotów z dwóch kolejnych rat za 2021 rok. Dla Miasta ta decyzja oznacza zmniejszenie wpływów o 80 tys. zł w skali roku. Dla przedsiębiorców to wsparcie, którego w tym trudnym dla nich czasie w sposób szczególny im potrzeba – argumentuje pomysłodawca wiceprezydent Dawid Wacławczyk.

Ze zwolnienia z opłaty za koncesję skorzysta kilkudziesięciu raciborskich przedsiębiorców.

/UM Racibórz oprac. c/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here