Pierwsze dni obowiązywania nowych obostrzeń na południowej granicy

straz graniczna
Fot. ŚlOSG

235 z 1 714 skontrolowanych osób nie posiadało negatywnego wyniku testu ani zaświadczenia o wykonaniu szczepienia ochronnego szczepionką.

Od 27 lutego obowiązują nowe zasady dla osób podróżujących do Polski z Cech i Słowacji. Czynności o charakterze sanitarnym mające na celu przeciwdziałanie rozprzestrzenianiu się wirusa SARS-CoV-2 realizowane są przez funkcjonariuszy z Placówek Straży Granicznej w Bielsku-Białej, Rudzie Śląskiej i Opolu przy wsparciu funkcjonariuszy z Komendy ŚlOSG w Raciborzu i PSG w Katowicach-Pyrzowicach.

- reklama -

Kontrole sanitarne osób przemieszczających się przez granicę państwową prowadzone są w sposób wyrywkowy. W ciągu minionego weekendu funkcjonariusze SG zweryfikowali 1 714 osób przekraczających granicę z Czech i Słowacji. 235 z nich nie posiadało negatywnego wyniku testu diagnostycznego w kierunku SARS-CoV-2 bądź nie było osobami zaszczepionymi przeciwko COVID-19, którym wystawiono zaświadczenie o wykonaniu szczepienia ochronnego szczepionką, która została dopuszczona do obrotu w Unii Europejskiej, albo też nie znajdowało się w kategorii osób zwolnionych z obowiązkowej kwarantanny.

Wszelkie informacje dotyczące zmian w przekraczaniu granicy państwowej z Republiką Czeską można uzyskać pod numerami:
Służba dyżurna Śląskiego Oddziału Straży Granicznej 24h/7: +48 32 414 40 13
Punkt kontaktowy dla Wspólnej Placówki w m. Chotebuz 24h/7: +48 33 854 03 69

oprac. /kp/

- reklama -

1 KOMENTARZ

  1. Naprawdę? A ci co kontrolują to mają negatywne testy? B o chyba się coś komuś…….. . To samo w Czechach. Policja, wojsko, straż Graniczna. Macie wy testy jesteście zdrowi?

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here