Większość mieszkańców Złotej Jesieni zaszczepiona przeciwko COVID-19

DPS Złota Jesień
DPS Złota Jesień

Personel Punktu Szczepień Raciborskiego Szpitala szczepił mieszkańców na miejscu w placówce. Zdecydowana większość z nich przeszła szczepienia bez powikłań.

Dom Pomocy Społecznej Złota Jesień szczepi swoich mieszkańców i personel. Proces szczepień był rozłożony w czasie z uwagi na okresowy brak dostępności szczepionek. Aktualnie zaszczepionych jest 130 pensjonariuszy placówki, co stanowi ponad 70% wszystkich mieszkańców.

- reklama -

– Jest to satysfakcjonujący poziom biorąc pod uwagę, iż szczepienia mają charakter dobrowolny, a decyzję o zaszczepieniu mieszkaniec podejmuje samodzielnie lub konsultuje się w tym temacie z rodziną. Szczepienia mieszkańców odbyły się bardzo sprawnie, personel Punktu Szczepień Raciborskiego Szpitala szczepił mieszkańców na miejscu w placówce. Nie wymagało to transportu osób i uprościło logistykę. Zdecydowana większość mieszkańców przeszła szczepienia bez powikłań poszczepiennych. Część mieszkańców czeka na przyjęcie drugiej dawki szczepionki – informuje Starostwo Powiatowe w Raciborzu.

oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here