Czym kierować się przy wyborze kredytu gotówkowego?

Pieniądze

Kredyty gotówkowe cieszą się niesłabnącą popularnością. W perspektywie niepewnej przyszłości gospodarczej i czasu po pandemii Covid-19 wiele osób nie chce zbytnio naruszać bezpieczeństwa swojego domowego budżetu i oszczędności. Kredyt gotówkowy z odpowiednio przemyślaną wysokością miesięcznej raty staje się więc wygodnym rozwiązaniem, które pozwala na zakup sprzętu RTV/AGD, remont mieszkania albo inne inwestycje, choćby we własne zdrowie.

Skąd rosnąca popularność kredytu gotówkowego?

- reklama -

Zimna kalkulacja

Skąd rosnąca popularność kredytu gotówkowego?

Najtańszy kredyt gotówkowy znajdziesz na Direct.Money, zanim jednak zaczniesz wybierać spośród konkretnych ofert, zastanów się, czy jest on ci potrzebny, jak wysoką ratę jesteś gotów zapłacić, jaki kredyt nie zaburzy twojego bezpieczeństwa finansowego. Do rosnącej popularności kredytu gotówkowego przyczyniło się kilka różnych tendencji. Nie tylko tych związanych z aktualnie dotykającą nas sytuacją pandemiczną. Przede wszystkim w perspektywie ostatnich kilku lat odnotowano znaczący wzrost dochodów Polaków, to sprawiło, że sporą część klientów po prostu było stać na wzięcie kredytu. Druga kwestia to rekordowy spadek stóp procentowych, który przyczynił się do tego, że kredyty są coraz tańsze. Nie bez znaczenia dla popularności kredytu gotówkowego były także stale rosnące potrzeby konsumpcyjne. Pandemia Covid-19 paradoksalnie nie przyniosła tutaj większych zmian. Oczywiście status finansowy części osób pracujących w branżach najbardziej dotkniętych przez restrykcje się pogorszył, natomiast wiele osób żyje na dotychczasowym poziomie. Towarzyszy im jednak pewna obawa dotycząca przyszłości. Ta obawa zaś sprawia, że chętniej biorą przemyślany kredyt gotówkowy niż naruszają swoje oszczędności.

Zimna kalkulacja

Do wyboru kredytu gotówkowego warto podejść bardzo poważnie i odpowiedzialnie. Przede wszystkim warto przyjrzeć się ofertom dostępnym na rynku. Jeśli nie masz czasu, aby samodzielnie przeszukiwać sieć w poszukiwaniu informacji na stronach banków i firm pozabankowych, sprawdź:

• porównywarki kredytów,
• rankingi kredytów gotówkowych,
• kalkulatory kredytów.

Wszystkie te narzędzia pozwolą ci stosunkowo szybko zorientować się w kształcie aktualnej oferty. Pamiętaj jednak, aby kredytów nie porównywać tylko z uwzględnieniem wysokości oprocentowania. Na twoje koszty kredytu składa się znacznie więcej elementów i warto sobie zdawać z nich sprawę. Chodzi zarówno o prowizję dla banku, ewentualne ubezpieczenie kredytu, dodatkowe opłaty, których zarządzać może kredytodawca. Dlatego też najlepszym instrumentem pozwalającym na porównanie atrakcyjności finansowej poszczególnych ofert jest RRSO, czyli Roczna Rzeczywista Stopa Oprocentowania, która uwzględnia wszystkie koszty kredytu. Do podania informacji o niej zobowiązany jest obecnie każda instytucja oferująca pożyczkę lub kredyt.

Pamiętaj jednak, że nie tylko finanse się liczą. Przed zawarciem umowy koniecznie sprawdź firmę, z którą zamierzasz zawrzeć współpracę. Wybieraj sprawdzonych kredytodawców, cieszących się pozytywną opinią klientów. Jeśli oferta wyda ci się podejrzana choćby w jednym punkcie, nie podpisuj jej. Jeśli nazwa firmy nic ci nie mówi, koniecznie sprawdź, czy nie znajduje się ona na liście ostrzeżeń publicznych KNF (Komisji Nadzoru Finansowego). Wątpliwości powinny wzbudzić przede wszystkim oferty nieproporcjonalnie atrakcyjne w stosunku do warunków panujących na rynku, a także wszystkie sytuacje, w których nie otrzymujesz od razu niezbędnych ci do zapoznania się z warunkami umowy dokumentów.

/artykuł sponsorowany/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here