Guru gier wyobraźni przeprowadzi warsztaty z kornowackimi nauczycielami

Fot. unsplash.com

Szkolenie z zakresu prowadzenia gier fabularnych ma na celu przybliżenie tematyki RPG nauczycielom i pracownikom kultury w taki sposób, by uzyskali wiedzę i narzędzia do samodzielnego przeprowadzenia rozgrywki dzieciom i młodzieży.

W ramach projektu „Drużyna Wilka” zainicjowanego przez Gminny Ośrodek Kultury w Kornowacu nauczyciele kornowackich szkół i pracownicy GOK będą mieli okazję nauczyć się, jak wykorzystywać mechanikę gry w edukacji o Powstaniach Śląskich.

- reklama -

Warsztaty poprowadzi specjalista w tej dziedzinie, czyli Michał „Baniak” Bańka, który 2013 r. prowadzi kanał filmowy youtube o nazwie „Baniak Baniaka” poświęcony w 100% grom fabularnym. Po kilku latach działalności zdobył tysiące fanów, dzięki regularnym publikacjom, humorowi i oferowaniu wsparcia dla Mistrzów Gry. Sam często podkreśla, że tworzy pomoc tylko dla początkujących MG, lecz oglądają go także doświadczeni gracze,ze względu na przystępną i ciekawą formę opowiadania o tym niszowym hobby. Jest autorem serii poradników, filmowych konkursów, prezentacji oraz sesji RPG prowadzonych także na żywo, podczas których publiczność współtworzy przedstawianą fabułę.

Szkolenie z zakresu prowadzenia gier fabularnych ma na celu przybliżenie tematyki RPG – Role-Playing Games – nauczycielom i pracownikom kultury w taki sposób, by uzyskali wiedzę i narzędzia do samodzielnego przeprowadzenia rozgrywki dzieciom i młodzieży. – Wykorzystanie gier wyobraźni jest stosunkowo nowatorską metodą w edukacji, lecz także szybko rozwijającą się. Dzięki serii spotkań fabularnych nauczyciele zdołają w prosty i zapadający uczniom w pamięć sposób zapoznać młodych uczestników z historyczną wartością 3. Powstania Śląskiego i jego lokalnego bohatera – Teodora Wilka. Za pomocą gry fabularnej gracze poznają wydarzenia z „pierwszego rzędu” – wczuwając się i przeżywając emocje, które towarzyszyły młodym powstańcom sto lat temu. Szkolenie prowadzi Michał „Baniak” Bańka oraz Mistrzowie Gry z kanału filmowego „Karczma Baniaka” – zapowiada GOK.

Szkolenie dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach programu Narodowego Centrum Kultury „Bardzo Młoda Kultura 2019-2021”. Operatorem programu w województwie śląskim jest Instytut Korfantego.

oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here