Straż Graniczna świętowała w Raciborzu 30-lecie powstania [ZDJĘCIA]

Straż Graniczna świętowała w Raciborzu 30-lecie powstania

Święto było okazją do wręczenia wyróżnień, odznaczeń państwowych i resortowych oraz aktów mianowania na kolejne stopnie służbowe w Straży Granicznej.

Straż Graniczna obchodziła jubileusz 30-lecia powstania. Uroczystości z tej okazji odbyły się 20 maja w siedzibie Śląskiego Oddziału Straży Granicznej w Raciborzu. Jak co roku święto było okazją do złożenia podziękowań funkcjonariuszom oraz pracownikom za ich wzorową pracę i służbę. Wręczone zostały wyróżnienia, odznaczenia państwowe i resortowe oraz akty mianowania na kolejne stopnie służbowe w Straży Granicznej.

- reklama -

W oficjalnych uroczystościach udział wziął m.in. Zastępca Prezydenta Miasta Racibórz Dominik Konieczny, który podkreślał celowość istnienia tej formacji, a także podziękował za trud i profesjonalizm, jakim odznaczają się pogranicznicy w swojej służbie Rzeczpospolitej. – Służba, którą pełnią funkcjonariusze Straży Granicznej, jest fundamentem bezpieczeństwa zewnętrznego naszego kraju. To dzięki wam Polacy mogą być pewni bezpieczeństwa granic. Proszę o przekazanie podległym panu funkcjonariuszom i pracownikom podziękowania za wierność rocie ślubowania, profesjonalizm przy wykonywaniu obowiązków służbowych, a także trud włożony w służbę ochronie niepodległości i suwerenności Polski. Wasze zaangażowanie i podejmowany trud w ramach walki z nielegalną imigracją, handlem ludźmi i przemytem są doceniane przez mieszkańców Raciborza. W ich imieniu i własnym wyrażam również wielką wdzięczność za pomoc w walce z pandemią koronawirusa. Z okazji trzydziestolecia istnienia formacji Straży Granicznej życzę wszystkim funkcjonariuszom i pracownikom cywilnym wytrwałości w pełnieniu tej niełatwej służby, a także satysfakcji z pracy na rzecz Rzeczpospolitej Polski. Chcemy być dumni z naszych pograniczników przez kolejne dziesiątki lat – mówił Dominik Konieczny.

fot. KPP Racibórz, UM Racibórz, Starostwo Powiatowe
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here