Bicie rekordów na ścieżce zdrowia w Arboretum Bramy Morawskiej [ZDJĘCIA]

arboretum
Bicie rekordów na ścieżce zdrowia w Arboretum Bramy Morawskiej

Niektóre z zeszłorocznych rekordów zostały pobite. Już niedługo na stacjach, na których odbywała się rywalizacja, pojawią się nowe tabliczki z informacjami o rekordzie.

W minioną niedzielę w Arboretum Bramy Morawskiej w Raciborzu po Biegu Tropem Wilczym odbyło się drugie już bicie rekordów na ścieżce zdrowia dla dzieci i młodzieży. Prowadzili je wspólnie pracownicy OSiR Racibórz i Arboretum. – Frekwencja dopisała wyjątkowo, a wasz duch pozytywnej rywalizacji i świetne humory są z nami do teraz. Nawet rodzice i opiekunowie postanowili spróbować swoich sił w skoku w dal i zawalczyć razem z wami – relacjonują organizatorzy. Niektóre z zeszłorocznych rekordów zostały pobite. Już niedługo na stacjach, na których odbywała się rywalizacja, pojawią się nowe tabliczki z informacjami o rekordzie, wzorem tych z zeszłego roku.

- reklama -

Z uwagi na dużą liczbę uczestników i zróżnicowanie wiekowe w tym roku zostały zsumowane punkty według przyjętego systemu, z wszystkich konkurencji, a było ich cztery: skok w dal, wskakiwanie na platformę, zwis na drążku i pompki.

Wyniki:

Kategoria 4-7 lat
I miejsce: Piotr Kowalczyk
II miejsce: Filip Wach
III miejsce: Mateusz Cubała

Kategoria 8-11 lat
I miejsce: Julia Drajewicz
II miejsce: Emilia Myszakowska
III miejsce: Aleksander Dyczewski

Kategoria 12-18 lat:
I miejsce: Mateusz Iwanicki
II miejsce: Agata Bielińska
III miejsce: Nikola Guziuk

Ponadto w Arboretum Bramy Morawskiej – w nawiązaniu do święta Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny zwanego w ludowej tradycji świętem Matki Boskiej Zielnej – w Leśnym Kąciku Malucha odbyły się warsztaty tworzenia żywych obrazów z ziół i kwiatów, które prowadziły pracownice Raciborskie Centrum Kultury i Arboretum.

fot. Arboretum Bramy Morawskiej
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here