12 października rusza przebudowa ul. Radlińskiej w Wodzisławiu Śląskim

Remont
Zdjęcie poglądowe

We wtorek (12 października) na ulicy Radlińskiej w Wodzisławiu Śląskim pojawi się sygnalizacja świetlna, która sterować będzie ruchem na drodze powiatowej. To pierwszy etap przebudowy drogi powiatowej nr 5003S.

Przebudowa ul. Radlińskiej wykonana zostanie na odcinku niespełna kilometra, na odcinku od skrzyżowania z ul. Leszka do przecięcia z ul. Kokoszycką. To droga wyprowadzająca ruch z centrum Wodzisławia Śląskiego w kierunku dzielnicy Radlin II i dalej w kierunku Pszowa, Radlina i Rydułtów.

- reklama -

Inwestycja swoim zakresem obejmie przebudowę chodników, kanalizacji deszczowej oraz nawierzchni jezdni. W ramach inwestycji zostanie także wykonana kanalizacja sanitarna w ramach realizacji tzw. zamówienia wspólnego z Przedsiębiorstwem Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. w Wodzisławiu Śląskim.

Całkowita wartość inwestycji to 3 mln zł, z czego dofinansowanie pozyskane przez Zarząd Powiatu z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg wynosi prawie 1,7 mln zł. Resztę stanowi wkład własny, który zostanie sfinansowany z budżetów Powiatu oraz Miasta Wodzisławia Śl. Zakończenie inwestycji planowane jest na czerwiec 2022 r.

/Powiat Wodzisławski oprac. c/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj