Konkurs Wiedzy o Ruchu Drogowym w raciborskiej bibliotece [ZDJĘCIA]

Konkurs Wiedzy o Ruchu Drogowym w raciborskiej bibliotece

Uczniowie pisali test wiedzy z zakresu znajomości znaków drogowych, sytuacji w ruchu drogowym oraz przepisów ruchu drogowego, następnie w przypadku dogrywki odpowiadali ustnie przed jury.

Zespół Szkolno-Przedszkolny z Kobyli i Szkoła Podstawowa nr 4 z Raciborza okazały się najlepsze w Konkursie Wiedzy o Ruchu Drogowym. Ta cykliczna impreza organizowana jest wspólnie przez Centrum Edukacji Ekologicznej Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej im. Ryszarda Kincla w Raciborzu oraz Urząd Miasta Racibórz. Była to jedenasta edycja, a odbyła się w ramach Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Rozwoju przebiegającego w tym roku pod hasłem „Korzystaj ze zrównoważonej mobilności. Dbaj o zdrowie”.

- reklama -

W organizację wydarzenia jak co roku włączyła się Komenda Powiatowa Policji w Raciborzu, przygotowując pytania konkursowe. Zgłosiło się siedem szkół podstawowych, które wystawiły drużyny w kategoriach wiekowych: klasy IV–VI i klasy VII-VIII. Konkurs przebiegał dwuetapowo: najpierw uczniowie pisali test wiedzy z zakresu znajomości znaków drogowych, sytuacji w ruchu drogowym oraz przepisów ruchu drogowego, następnie w przypadku dogrywki odpowiadali ustnie przed jury w składzie: dyrektor MiPBP Małgorzata Szczygielska, starszy aspirant Sebastian Sekuła i nadkomisarz Mirosław Szymański.

Każdy z uczestników otrzymał dyplom, a zwycięzcy nagrody rzeczowe – akcesoria rowerowe ufundowane przez Urząd Miasta Racibórz.

fot. MiPBP w Raciborzu
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here