Trzecia dawka szczepionki przeciw COVID-19 dla wszystkich dorosłych

Fot. freepik.com

Od połowy września na szczepienie przypominające mogły umawiać się osoby powyżej 50 roku życia i personel medyczny mający kontakt z pacjentem – do dziś zaszczepiło się ponad 800 tys. osób.

Od 2 listopada wszystkie pełnoletnie, w pełni zaszczepione osoby mogą umówić się na trzecią, przypominającą dawkę szczepienia przeciw COVID-19. Preparat można otrzymać po 6 miesiącach od pełnego zaszczepienia.

- reklama -

Na szczepienie można zapisać się przez e-rejestrację dostępną na stronie głównej pacjent.gov.pl lub aplikację mojeIKP, zadzwonić na bezpłatną infolinię Narodowego Programu Szczepień – 989, skontaktować się z wybranym punktem szczepień lub wysyłając SMS na numer 664 908 556 lub 880 333 333 o treści „SzczepimySie”.

– Uważam, że jest to bardzo ważna dawka, ponieważ nasza odporność w sposób naturalny z upływem czasu maleje. To dlatego zdecydowaliśmy, by od 2 listopada była taka możliwość dla wszystkich chętnych – powiedział Waldemar Kraska. Jak dodał, preparaty, jakie będą używane do podania dawki przypominającej, to szczepionki firmy Pfizer i Moderna – taka jest rekomendacja Europejskiej Agencji Leków.

Od połowy września na szczepienie przypominające mogły umawiać się tylko osoby powyżej 50 roku życia i personel medyczny mający kontakt z pacjentem. Do dziś trzecią dawką zaszczepiło się ponad 800 tys. osób. – Widzimy, że osób zgłaszających się na dawkę przypominającą jest bardzo dużo – to bardzo nas cieszy. Ale ciągle trzeba myśleć o osobach, które jeszcze nie zdecydowały się na przyjęcie dawki podstawowej. Trend wzrostowy ciągle się utrzymuje, stąd nasz apel o to, by pójść do punktu szczepień, by się zaszczepić, jest jak najbardziej aktualny – powiedział wiceminister zdrowia.

oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here