W Przedszkolu nr 14 odbyło się spotkanie w ramach Erasmus+ [ZDJĘCIA]

Spotkanie w ramach Erasmus+ w Przedszkolu nr 14

Przedszkolaki przedstawiły szeroki program oparty na folkorze, tradycyjnych tańcach i śpiewach. W spotkaniu uczestniczyły przedstawicielki z polskiej strony, ale także gości z Czech i Słowacji.

W poniedziałek Przedszkole nr 14 przy ul. Słonecznej w Raciborzu odwiedzili Prezydent Miasta Racibórz Dariusz Polowy i Naczelnik Wydziału Edukacji Krzysztofem Żychskim. Wizyta związana była z realizowanym przez przedszkole programem Erasmus+. W spotkaniu uczestniczyły przedstawicielki z polskiej strony, ale także gości z Czech (Opava) i Słowacji (Bytča).

- reklama -

Spotkanie rozpoczęły dzieci, które przedstawiły szeroki program oparty na folkorze, tradycyjnych tańcach i śpiewach. Następnie goście zza południowej granicy zostały ugoszczone śląskim śniadanio-obiadem. Południowi sąsiedzi w Raciborzu i okolicach gościć będą do 26 listopada. W planie jest m.in. zwiedzanie miasta z przewodnikiem, relaks w aquaparku H2Ostróg, a także wycieczka do zamku w Mosznej, wizyta w kopalni Luiza w Zabrzu oraz wyjazd do Teatru Ziemi Rybnickiej.

fot. UM Racibórz
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here