Centralna Ewidencja Emisyjności Budynków: Które gminy są najaktywniejsze?

ogien piec
Fot. pexels.com

W regionie najaktywniejsi w składaniu deklaracji są mieszkańcy gminy Gaszowice – na 2638 punktów adresowych złożyli oni w sumie 532 deklaracji.

Zebrane w Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków informacje na temat źródeł energii elektrycznej czy ciepła mają pomóc m.in. w w dostosowaniu programów oraz strategii modernizacji budownictwa. Deklaracje dotyczące źródeł uruchomionych od 1 lipca 2021 r. należy składać w ciągu 14 dni od dnia uruchomienia źródła ogrzewania, natomiast deklaracje dotyczące źródeł ciepła uruchomionych przed 1 lipca – do 30 czerwca 2022 r.

- reklama -

Według stanu na 20 stycznia Polacy złożyli 1 063 007 deklaracji, co stanowi 20% szacowanej liczby. Na pierwszym miejscu znalazła się gmina miejska Zawidów z woj. dolnośląskiego – tam na 759 punktów adresowych złożono 587 deklaracji. W jednej z gmin- Szulborze Wielkie z woj. mazowieckiego – nie złożono żadnej deklaracji. W regionie najaktywniejsi są mieszkańcy gminy Gaszowice – na 2638 punktów adresowych złożyli oni w sumie 532 deklaracji

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj