Polscy przedsiębiorcy coraz częściej zainteresowani założeniem firmy w Czechach

praga czechy
Praga

Założenie spółki jest możliwe, gdy wynajmie się biuro w Czechach i będzie się tam wykonywało przynajmniej część swojej pracy lub chce się działać na lokalnym rynku.

Zainteresowanie Polaków założeniem firmy w Czechach zawsze było wysokie, a wprowadzenie Polskiego Ładu spowodowało, że wzrosło jeszcze bardziej. Przedsiębiorców zachęcają głównie niższe składki podatkowe i warunki sprzyjające zarządzaniu firmą.

- reklama -

 – Zwiększona liczba zapytań w sprawie zakładania biznesu w Czechach zaczęła się w okolicach zeszłego półrocza, gdy pojawiały się zapowiedzi Polskiego Ładu. Potem liczba zapytań narastała i obecnie utrzymuje się na zwiększonym poziomie względem poprzednich lat – mówi radca prawny Maciej Różycki.

Okazuje się, że przeniesienie jednoosobowej działalności jest możliwe wyłącznie wtedy, gdy zamieszka się w Czechach bądź na Słowacji, jednak są przedsiębiorcy, którzy decydują się na taki krok. Wiele osób chce natomiast prowadzić firmę w Polsce, ale płacić podatki czeskie lub słowackie. Nie jest to możliwe. Inaczej wygląda sprawa w kwestii otwarcia spółki, ale każdy przypadek należy rozpatrzyć indywidualnie.

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj