Firmy odczuwają skutki zmian klimatu, ale nie podejmują działań

praca biznes ekologia
Fot. freepik.com

Obserwowany jest znaczący wzrost niepokojów o sytuację klimatyczną wśród kadry kierowniczej przy jednoczesnym przekonaniu o skuteczności proekologicznych działań.

Blisko dwie trzecie firm są bardzo zaniepokojone zmianami klimatu, a 79% badanych uważa, że świat znalazł się w krytycznym momencie i trzeba działać natychmiast – wynika z raportu „2022 CxO Sustainability Report”. Jednocześnie zdaniem 88% prezesów i dyrektorów szybkie podjęcie inicjatyw proklimatycznych może ograniczyć skutki zmian.

- reklama -

98% badanych zgadza się z poglądem, że mamy do czynienia z kryzysem klimatycznym, a 97% wskazało, że ich firmy już odczuły negatywne skutki zmian klimatu.

Deklaracje firm nie zawsze przekładają się na działania. Dwie trzecie respondentów twierdzi, że ich firmy korzystają z materiałów przyjaznych dla środowiska i oszczędzają energię, a ponad połowa korzysta z urządzeń i technologii energooszczędnych. Jak mówią eksperci, pozytywne efekty zielonej transformacji firm w postaci wzrostu przychodów, podnoszenia się wartości aktywów czy marży operacyjnej są dużo rzadziej zauważane, co zdaniem ekspertów Deloitte pokazuje, że zrównoważony rozwój firm to działanie rozłożone na lata.

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj