Wodzisław Śląski zgłosił pięć projektów do Polskiego Ładu

wodzislaw slaski rynek
Fot. arch. red.

W ramach drugiej odsłony programu Wodzisław Śląski przygotował trzy aplikacje na łączną sumę 34,8 mln zł,  a w trzeciej złożył dwa wnioski, starając się o środki w wysokości 7 mln zł.

Miasto Wodzisław Śląski złożyło pięć projektów inwestycyjnych w ramach trwającego naboru wniosków do Rządowego Funduszu Polski Ład: Programu Inwestycji Strategicznych.

- reklama -

W ramach drugiej edycji do samorządów ma powędrować łącznie ok. 20 mld zł. Trwa też trzecia, równoległa edycja – to dodatkowy nabór dla gmin i powiatów, w których znajdowały się PGR-y. Pula środków w tym naborze to ok. 2,5 mld zł, a wśród celów są: pobudzenie aktywności inwestycyjnej jednostek samorządu terytorialnego, rozwój lokalnej przedsiębiorczości czy poprawa warunków życia obywateli.

W ramach drugiej odsłony programu Wodzisław Śląski przygotował trzy aplikacje na łączną sumę 34,8 mln zł. Są to: modernizacja i przebudowa gminnych dróg publicznych na terenie miasta Wodzisławia Śląskiego, przebudowa i rozbudowa infrastruktury edukacyjnej w Wodzisławiu Śląskim oraz organizacja systemu parkowania w centrum miasta Wodzisławia Śląskiego wraz z wymianą konstrukcji nawierzchni dróg gminnych w dzielnicy Stare Miasto.

W ramach trzeciej edycji Wodzisław Śląski złożył dwa wnioski, starając się o środki w wysokości 7 mln zł. Chodzi o rozbudowę układu komunikacyjnego na terenach inwestycyjnych w ciągu ulicy Rozwojowej w Wodzisławiu Śląskim oraz modernizację obiektu „Syrenki” na terenie Ośrodka Rekreacyjnego „Balaton” w Wodzisławiu Śląskim,

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj