Ranking najbardziej rzetelnych kontrahentów. Woj. śląskie ostatnie

biznes
Fot. pexels.com

9 z 16 województw zanotowało gorszy wynik niż w ubiegłym roku. Największy spadek zaliczyły: woj. mazowieckie, pomorskie, wielkopolskie i opolskie.

Firmy zarejestrowane w województwach podlaskim, podkarpackim i opolskim najsolidniej regulują płatności wobec kontrahentów. Najgorzej wypadły woj. śląskie i mazowieckie. Rankingu rzetelności opracowanego na podstawie danych Krajowego Rejestru Długów.

- reklama -

Ranking rzetelności województw bierze pod uwagę m.in. ogólne zadłużenie przedsiębiorstw w danym województwie notowane w Krajowym Rejestrze Długów Biurze Informacji Gospodarczej, zadłużenie w przeliczeniu na 1000 firm działających w danym województwie i średnie zadłużenie przypadające na jednego dłużnika.

Na początku 2022 r. najlepiej wypadły województwa: podlaskie (56 pkt.), podkarpackie (52 pkt.) i opolskie (49 pkt.). Rok temu pierwsze miejsce zajęły ex aequo województwa podlaskie i podkarpackie, które uzyskały po 54 pkt. Miejsce w pierwszej trójce utrzymało też opolskie. Najniżej sklasyfikowane zostały województwa: mazowieckie (8 pkt.), śląskie (8 pkt.) i pomorskie (16 pkt.).

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here