1,5 mln Polaków ma depresję, również ludzie odnoszący sukcesy

komputer
Fot. pexels.com

Wizyty u psychologów powinny być postrzegane jako forma higieny psychicznej i dbania o swoje emocje, relacje i samopoczucie.

23 lutego obchodzony jest Światowy Dzień Walki z Depresją. W Polsce choruje na nią 1,5 mln osób. Okazuje się, że prezesi firm coraz częściej korzystają z terapii, a także wysyłają na nią swoich pracowników. Międzynarodowe korporacje nawet w ramach bonusu dają swoim menedżerom sesje terapeutyczne.

- reklama -

– Jeżeli weźmiemy pod uwagę, że 1,5 mln Polaków ma depresję, 1,5 mln odwiedzi szpital psychiatryczny, 23% ma zdiagnozowane jakieś zaburzenie psychiczne, często nie jedno, ale więcej, a co szósty Polak ma zaburzenia lękowe, z którymi sobie nie radzi, to z całą pewnością kwestia pójścia do terapeuty nie jest tylko dobrą sugestią, ale w gruncie rzeczy musem – zauważa dr Mateusz Grzesiak.

W firmach w czwartym kwartale 2020 r. 80% ankietowanych deklarowało, że doświadcza ataków paniki, które trudno im opanować, a 7 na 10 badanych odczuwało więcej stresu niż przed pandemią. Blisko 40% ankietowanych zaliczało się do grupy, która charakteryzuje się słabszą kondycją psychiczną.

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here