Ponad 100 Ukraińców zarejestrowanych w wodzisławskim PUP-ie

praca
Fot. freepik.com

Są to osoby dobrze wykształcone – zdecydowaną większość stanowią osoby z wykształceniem wyższym i policealnym.

Powiatowy Urząd Pracy w Wodzisławiu Śląskim uruchomił Bank Miejsc Pracy i punkt informacyjny dla Ukraińców, a także prowadzi stałą akcję naborową tłumaczy języka ukraińskiego dla innych podmiotów oraz akcje informacyjne dla lokalnego biznesu i organizacji go zrzeszających oraz lokalnych instytucji publicznych.

- reklama -

Dzięki ustawie z 12 marca 2022 r. o pomocy obywatelom Ukrainy w związku z konfliktem na terytorium tego państwa uchodźcy rejestrować w urzędzie pracy i korzystać ze wszystkich praw, jakie mają bezrobotni. Do 29 marca w wodzisławskim PUP-ie zarejestrowało się 108 obywateli Ukrainy, w tym 105 kobiet. Jak podkreśla urząd, są to osoby dobrze wykształcone – zdecydowaną większość stanowią osoby z wykształceniem wyższym lub policealnym. Ok. 60% obywateli Ukrainy zarejestrowanych w wodzisławskim urzędzie pracy posiada wykształcenie związane z ekonomią, 7 osób to pielęgniarki, 4 – krawcowe, 5 – sprzedawcy. Wśród poszukujących pracy są pojedynczy reprezentanci zawodów takich jak prawnik, farmaceuta, weterynarz, psycholog, architekt, biolog, księgowa, fryzjer.

Najwięcej osób zostało zatrudnionych na stanowisku pracownik produkcji. Zgłoszono również zatrudnienie w zawodach budowlanych, przy pracach prostych, zostały też zatrudnione 4 osoby na stanowiskach pomocy nauczyciela w placówkach oświatowych powiatu. Sześć osób z kolei rozpocznie staże w powiatowych szpitalach.

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj