Możliwość decydowania o miejscu pracy ma pozytywny wpływ na pracowników

praca zdalna home office komputer lozko
Fot. unsplash.com

Pracodawcy muszą zacząć inaczej myśleć o pracy hybrydowej i fizycznych miejscach jej wykonywania, aby przyciągać i zatrzymywać utalentowanych pracowników.

Pracownicy twierdzą, że możliwość decydowania o miejscu i czasie pracy ma pozytywny wpływ na ich samopoczucie, satysfakcję i produktywność. 57% tych, którzy mogą sami decydować o miejscu wykonywania pracy, pracuje w trybie hybrydowym. To ponad dwa razy więcej niż osób, które wolą pracować całkowicie zdalnie i ponad trzy razy więcej niż zwolenników pracy tylko w biurze.

- reklama -

Przedstawiciele generacji Z i milenialsi są najbardziej niechętni pracy w biurze w pełnym wymiarze godzin – tylko 19% z nich preferuje taki model. U pokolenia X wskaźnik ten wynosi 26%, a u pokolenia wyżu demograficznego — 30%. 64% przedstawicieli generacji Z uważa, że ich „biurem” jest laptop, zestaw słuchawkowy i dobre połączenie z internetem. Osoby te także dwa razy częściej niż milenialsi i niemal trzy razy częściej niż przedstawiciele pokolenia X wskazują, że ich zwykłym miejscem pracy jest „miejsce trzecie”, takie jak biuro coworkingowe, kawiarnia czy biblioteka.

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj