Szlak Azalii i Różaneczników w Raciborzu. Sąd dołącza do akcji nasadzeń

szlak azalii i rozanecznikow (3)
Szlak Azalii i Różaneczników w Raciborzu. Sąd dołącza do nasadzeń

Miasto Racibórz zamierza wzbogacić miejską przestrzeń w oryginalny, kwitnący szlak.

Sąd Rejonowy w Raciborzu dołączył do akcji nasadzeń w ramach tworzenia raciborskiego Szlaku Azalii i Różaneczników. W ramach jego tworzenia wystosowano zaproszenia do współuczestnictwa w tym przedsięwzięciu dla mieszkańców i wspólnot. – Chcemy jednak, by w tę akcję włączały się także inne instytucje publiczne i podmioty prywatne. Swoje zainteresowanie partycypacją w tworzeniu szlaku wyraził nasz sąd. Chcemy, by stało się to zachętą dla kolejnych podmiotów. Jesteśmy pewni, że już niedługo Racibórz będzie kojarzony z azaliami równie mocno, jak Cieszyn kojarzy się z magnoliami! – podkreśla Miasto Racibórz.

- reklama -

W symbolicznym posadzeniu jednej z roślin, które będą od dziś zdobiły róg ulic Wojska Polskiego i Nowej, udział wzięli Prezydent Raciborza Dariusz Polowy, jego zastępca Dawid Wacławczyk, Prezes Sądu Rejonowego w Raciborzu Marzena Korzonek oraz Dyrektor Sądu Krzysztof Mika.

O zrealizowanych nasadzeniach (miejsce i gatunek) można informować mailowo na [email protected]. W przyszłości sporządzona zostanie mapa szlaku i będzie on go promowany wśród gości odwiedzających Racibórz. Czytaj więcej: Szlak azalii i różaneczników powstanie w Raciborzu

fot. UM Racibórz
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj