Praca hybrydowa zwiększa równowagę między życiem zawodowym i prywatnym

komputer praca
Home office. Fot. pexels.com

Ponad połowa osób zaoszczędziła, pracując w domu, co najmniej cztery godziny tygodniowo, a 19,7% zyskała dodatkowo osiem lub więcej godzin w tygodniu.

Praca hybrydowa przyczyniła się do poprawy samopoczucia pracowników na całym świecie, lepszej równowagi między życiem zawodowym i prywatnym oraz do wzrostu wydajności pracy. Badanie wykazało, że 46,8% ankietowanych pracowników zauważa poprawę jakości swojej pracy, a 45% uważa, że wzrosła także ich wydajność. Dodatkowo 66,8% twierdzi, że ich zadania mogą być obecnie wykonywane jednakowo dobrze zarówno zdalnie, jak i w biurze.

- reklama -

Z badania przeprowadzonego wśród 28 tys. pracowników z 27 krajów wynika jednak, że tylko 23,4% uważa, że jego firma jest bardzo dobrze przygotowana do hybrydowej pracy w przyszłości. W Polsce tego samego zdania jest jeszcze mniej, bo 18,9% zapytanych osób.

Czas spędzony poza biurem zwiększył równowagę między życiem zawodowym i prywatnym w przypadku 59,7% pracowników z Polski, ze średnią ogólnego badania na poziomie 79% pracowników. Do tej poprawy przyczyniły się bardziej elastyczne harmonogramy pracy (59,5%) oraz znaczne skrócenie lub całkowite wyeliminowanie czasu dojazdu do pracy (59,3%).

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj