Trzy dni w Tatrach z PTTK Racibórz [ZDJĘCIA]

Trzy dni w Tatrach z PTTK Racibórz

Miłośnicy gór zdobyli m.in. Starorobociański Wierch.

W dniach od 27 maja do 29 maja miała miejsce kolejna wyprawa górska z PTTK Oddział Racibórz pod patronatem honorowym Starosty Raciborskiego Grzegorza Swobody. Tym razem były to „Trzy dni w Tatrach”.

- reklama -

Tatry to najwyższe pasmo w łańcuchu Karpat, również najwyższe między Alpami a Uralem i Kaukazem. Są częścią Łańcucha Tatrzańskiego w Centralnych Karpatach Zachodnich. Wysokogórska część Tatr o glacjalnym charakterze jest unikatowa w skali Polski i zalicza się do najwyższej kategorii pod względem atrakcyjności. Tatry są objęte ochroną przez ustanowienie na ich obszarze polskiego Tatrzańskiego Parku Narodowego i słowackiego Tatrzańskiego Parku Narodowego oraz przynależności do Światowej Sieci Rezerwatów Biosfery UNESCO. Krainy etnograficzne otaczające Tatry to: Podhale, Spisz, Orawa i Liptów.

Uczestnicy przejechali z Raciborza do Palenicy Białczańskiej, a następnie przeszli do schroniska Dolina Pięciu Stawów Polskich na wysokości 1672 m n.p.m. Po przerwie na odpoczynek tą samą drogą wrócili do autokaru. Nocleg miał miejsce w Białce Tatrzańskiej, skąd drugiego dnia pojechali do Doliny Chochołowskiej. Miłośnicy gór zdobyli szczyt Starorobociański Wierch (2176 m n.p.m). Trzeciego dnia natomiast pojechali do miejscowości Wierch Poroniec, następnie weszli na Rusinową Polanę (1210 m.n.p.m) i na Gęsią Szyję (1489 m n.p.m).

– W wyprawie wzięło udział 40 osób. Najstarszy uczestnik – rocznik 1949, a najmłodszy – 1984. Dziękuję wszystkim za udział i zapraszam na kolejne wyprawy: 4 czerwca na Radziejową, a 16-19 czerwca w Bieszczady – zaprasza Andrzej Kuśnierz z PTTK Racibórz.

fot. PTTK Racibórz
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj