Młodzi wolą karierę influencera niż tradycyjne zawody

influencer mlodziez
Fot. unsplash.com

Możliwości rozwoju kariery zawodowej, elastyczne warunki pracy i szansa na wyższe zarobki – to najważniejsze czynniki dla poszukujących pracy milenialsów i przedstawicieli pokolenia Z.

Z badania wynika, że wymarzona praca powinna oferować młodym możliwość poznawania nowych osób, testowania się w różnych rolach oraz gwarantować balans między życiem zawodowym a prywatnym. Dodatkowo 69% ankietowanych pomiędzy 18. i 41. rokiem życia potwierdziło znaczenie polityki firmy w kwestiach społecznych i środowiskowych przy wyborze nowego miejsca pracy. Respondenci sądzą też, że w realiach postpandemicznych relacje międzyludzkie są ważniejsze niż kiedykolwiek.

- reklama -

Najważniejsze czynniki grające znaczącą rolę w poszukiwaniu idealnego stanowiska obejmowały: możliwości rozwoju kariery (86%), elastyczne warunki pracy (81%) oraz nagradzanie przez pracodawcę dobrych wyników pracownika (80%).

65% pytanych przyznało, że zmieniło lub rozważało zmianę pracy w ciągu ostatniego roku, w tym wiele z nich z powodów związanych z obawami o zdrowie psychiczne lub dobre samopoczucie (18%).

przycisk-plusy

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj