Straty małych i średnich firm z powodu COVID-19 niższe niż przewidywano

kalkulator firma skladki finanse
Fot. freepik.com

Poziom umorzeń pomocy udzielanej w ramach tarcz antycovidowych zależał m.in. od tego, czy firmie udało się utrzymać zatrudnienie, od poniesionych strat oraz od tego, czy udało jej się przetrwać.

W ramach walki ze skutkami pandemii COVID-19 Polski Fundusz Rozwoju wypłacił ok. 74 mld zł pomocy dla firm, z czego 7,1 mld zł wypłacone zostało w ramach Tarczy Finansowej 2.0 w styczniu i lutym 2021 r. spółkom, które były najbardziej narażone na skutki pandemii. Chodziło o takie branże jak hotelarstwo, turystyka czy gastronomia. Rozliczenie tej tarczy właśnie trwa.

- reklama -

– Ponad miesiąc temu dokonaliśmy umorzeń w ramach Tarczy 2.0, a rozliczenia jeszcze trwają, bo firmy mają czas na zwrot środków do 15 września. Przy badaniu, jakie przeprowadziliśmy, aby wyliczyć poziom umorzeń wsparcia, okazało się, że poziom zatrudnienia w tych firmach wyniósł 121% poziomu z września 2020 r. Z Tarczy 2.0 skorzystało łącznie 50 tys. firm, z czego 40 tys. to mikrofirmy – i te podmioty zwiększyły zatrudnienie o 20% – powiedział Bartosz Marczuk.

przycisk-plusy

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj