„Będziemy marznąć albo palić śmieciami”. W Polsce może zabraknąć kilka milionów ton węgla

Smog
Smog

Eksperci ostrzegają, że Polaków czeka trudna zima, jeżeli chodzi o smog, a zachęcanie do palenia czymkolwiek jest bardzo dużym zagrożeniem dla zdrowia.

– Czeka nas bardzo trudna zima, jeżeli chodzi o smog, ale w bardzo trudnej również sytuacji jest elektroenergetyka – ostrzega Robert Tomaszewski z Polityki Insight. W jego ocenie tej zimy może zabraknąć kilka milionów ton węgla kamiennego, które nie dotrą na czas. – To będzie oznaczało, że będziemy marznąć albo będziemy palić czymś innym na przykład śmieciami, oponami, czymkolwiek, więc czeka nas bardzo trudna zima, jeżeli chodzi o smog – zauważa.

- reklama -

Magdalena Bartecka z Polskiej Zielonej Sieci podkreśla, że realizacja takiego scenariusza jest bardzo dużym zagrożeniem dla naszego zdrowia. – O wiele bardziej przerażająca jest zachęta, by palić czymkolwiek, więc te porady są ogromnym zagrożeniem dla życia Polek i Polaków, bo jeżeli będziemy oddychali powietrzem, które jest pełne szkodliwych pyłów zawieszonych i tak naprawdę będziemy oddychać trującym powietrzem, to na pewno będziemy mieli w statystykach to, że będą przedwczesne śmierci – ocenia.

przycisk-plusy

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj