Wyniki głosowania w VII edycji Budżetu Obywatelskiego w Raciborzu

raciborz bo
Budżet obywatelski w Raciborzu

Ścieżka pieszo-rowerowa w Nowych Zagrodach, plac zabaw na Ostrogu, oświetlenie boiska LKS-u 07 Markowice i schody na boisko LKS-u Ocice – to projekty, które zostaną zrealizowane ze środków budżetu obywatelskiego.

Cztery projekty ogólnomiejskie podzieliły się pulą 1,5 mln zł w ramach VII edycji Budżetu Obywatelskiego w Raciborzu. W sumie w tym roku zgłoszonych zostało 20 pomysłów na łączną kwotę ponad 6 mln zł. Do etapu głosowania zakwalifikowano 16 z nich o łącznej wartości 5 136 215,86 zł.

- reklama -

Najwięcej głosów prawidłowych – 444 – oddano na projekt „Bezpieczna ścieżka pieszo-rowerowa Nowe Zagrody”. Projekt otrzyma wartość 950 tys. zł. Drugi projekt, który wygrał, to „Szkolny plac zabaw SP1 Ostróg” – 430 głosów prawidłowych. Przeznaczonych na niego zostanie 300 tys. zł. Trzecim projektem, który będzie zrealizowany, jest „Oświetlenie boiska LKS 07 Markowice” – 294 głosy prawidłowych. Jego wartość to 208 965,86 zł. Ostatnim projektem, który zmieścił się w pozostałej kwocie, jest: „Estadio de Tuwima – schody na boisko sportowe” – 102 głosy i kwota w wysokości 20 tys. zł.

Spotkanie dotyczące VII edycji budżetu obywatelskiego odbyło się w sali kolumnowej w Urzędzie Miasta. Wszystkich przybyłych powitał wiceprezydent Dawid Wacławczyk, który podziękował każdemu z wnioskodawców za udział w tegorocznym budżecie obywatelskim, wręczając drobny upominek. Następnie w towarzystwie Elżbiety Franiczek oraz Krystyny Kura reprezentujących Wydział Rozwoju przedstawił wyniki głosowania.

Nowością w tym roku był konkurs na najciekawszą promocję projektu zgłoszonego do budżetu obywatelskiego. Nagrodę otrzymał wnioskodawca projektu pn. „Raciborski festiwal kultury hip-hop”.

Do 14 października zbierane będą uwagi dotyczące budżetu obywatelskiego, które można przesyłać na adres e-mail: [email protected].

Szczegółowe wyniki głosowania w Budżecie Obywatelskim.

fot. UM Racibórz
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj