Zaginione Miasta i książki Roalda Dahla. Konkursy wiedzy w raciborskiej bibliotece [ZDJĘCIA]

Zaginione Miasta i książki Roalda Dahla. Konkursy wiedzy w raciborskiej bibliotece

Szczegółową wiedzą musieli wykazać się uczestnicy biorący udział w konkursie wiedzy z serii „Zaginione miasta” Shannon Messenger, a także książek Roalda Dahla – „Charlie i fabryka czekolady” oraz „Matylda”.

W tym tygodniu w raciborskiej bibliotece odbyły się dwa konkursy wiedzy.

- reklama -

Magia, szkolne mury oraz prawdziwe przyjaźnie – cykl książek, który zauroczył wszystkich tak samo, jak jego dzielna główna bohaterka. Ta fantastyczna saga opowiada o przygodach Sophie Foster, młodej dziewczyny obdarzonej wieloma mocami, oraz jej przyjaciół mieszkających w Zaginionych Miastach. Bohaterowie stają tam przed tajemniczą organizacją, której funkcjonowanie Sophie stopniowo odkrywa. Ile lat miała Sophie, gdy zaczęła słyszeć myśli innych? Co to był alkehest? Kim był dostrzegacz? Jak nazywa się proszek ujawniający aromark? Tak szczegółową wiedzą musieli wykazać się uczestnicy biorący udział w konkursie wiedzy z serii „Zaginione miasta” Shannon Messenger, który odbył się 14 marca w Eurece – Wypożyczalni dla dzieci i młodzieży. Pytania konkursowe pochodziły z serii książek „Zaginione miasta” Shannon Messenger: „Strażniczka”, „Wygnanie”, „Nadpłomień”.

Kolejni czytelnicy zmierzyli się zaś ze znajomością książek Roalda Dahla – „Charlie i fabryka czekolady” oraz „Matylda”. Co Willy Wonka podarował Charliemu? Jak Charlie poznał Umpa Lumpy? Co najbardziej lubił oglądać Pan Teavee? Jak nazywała się bibliotekarka? Kiedy panna Trunchbull miała wizytację w klasie Matyldy? Jaką nazwę nosił i ile kosztował swędzący proszek, który Hortensja wsypała do spodenek panny Trunchbull? Walka była zacięta, a wyniki bardzo wyrównane, młodzież wykazała się niesamowitą wiedzą, a o wygranej zadecydowała niewielka różnica w punktacji.

Głównymi celami bibliotecznych konkursów są promocja czytelnictwa, umożliwienie młodzieży zaprezentowania swojej wiedzy i umacnianie w nich wiary we własne możliwości.

fot. MiPBP w Raciborzu
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj