Kraina Cienia. Raciborscy uczniowie stworzyli grę [ZDJĘCIA]

Warsztaty Actrion Track biblioteka
Kraina Cienia. Raciborscy uczniowie stworzyli grę

Raciborska biblioteka dla miłośników historii Raciborza, książek, komiksów i serialu „Stranger Things” zorganizowała warsztaty projektowania gry mobilnej.

Co się stanie, kiedy w jednej sali zbierze się 20 młodych programistów, 6 bibliotekarek i kierownik raciborskiej SOWY? Literatura inspiruje do tworzenia całego spektrum wydarzeń kulturalnych, które nie tylko bawią, uczą, ale też rozbudzają pasje czytelnicze i włączają społeczeństwo we współtworzenie kultury.

- reklama -

W dniach 12-15 czerwca raciborska biblioteka połączyła tradycję z nowoczesnością i dla miłośników historii Raciborza, książek, komiksów oraz serialu „Stranger Things” zorganizowała warsztaty projektowania gry mobilnej w aplikacji Action Track. Celem czterodniowych warsztatów była aktywizacja młodzieży poprzez włączenie jej w przygotowanie literackiej gry na smartfony, która będzie nową ofertą kulturalną biblioteki zarówno dla ich rówieśników, jak i innych mieszkańców miasta. Ich efektem był nie tylko projekt gry fantasy z wątkami historycznymi w klimatach grozy, ale i wspólne jej testowanie.

Do współpracy zaproszona została młodzież z Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1 i II Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza w Raciborzu. Efektem wspólnej pracy jest gra „Kraina Cienia”, która powstała w aplikacji ActionTrack. Przy tworzeniu gry pomagały uczniom trenerki z firmy Good Games.

„Kraina Cienia” to gra na smartfony, dzięki której będzie można przenieść się do świata fantasy i pomóc psu Woluminowi w mrożącej krew misji. Jakie przygody czekać będą na dzielnych śmiałków? O tym będzie można dowiedzieć się już 16 września podczas pełnej emocji premiery gry.

Na zwycięzców czekają nagrody. Na wydarzenie zaprasza Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna im Ryszarda Kincla w Raciborzu.

Warsztaty zorganizowane zostały w ramach projektu „Łączy nad biblioteka” dofinansowanego ze środków programu BLISKO Narodowego Centrum Kultury. Wydarzenie dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025.

fot. MiPBP w Raciborzu
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj