Wyprawa do Nibylandii z raciborską biblioteką [ZDJĘCIA]

Wyprawa do Nibylandii z raciborską biblioteką

Druga gwiazda na prawo i prosto aż do rana – najmłodsi czytelnicy biblioteki odbyły wyprawę do Nibylandii.

Inspiracją do kolejnych zajęć w raciborskiej bibliotece z serii „Letni Wehikuł Czasu w Bibliotece” była Nibylandia – fikcyjna, utopijna wyspa ze świata powieści Piotruś Pan J.M. Barriego.

- reklama -

Odległa wyspa, do której można dolecieć tylko po najwyższej części nieba. Potem należy “skręcić przy drugiej gwieździe w prawo, a potem prosto aż do rana”. Nibylandia jest miejscem, gdzie nie istnieją żadne zasady, a dzieci ją zamieszkujące nie mają żadnych obowiązków. Spędzają większość czasu na grach i zabawie.

Podczas zajęć bibliotecznych uczestnicy stali się zaginionymi dziećmi, które z pomocą wróżek i Piotrusia Pana przeniosły się do Nibylandii. Ich pierwszym zadaniem było przywitanie się oraz poznanie wszystkich mieszkańców tej niezwykłej krainy. Każdy uczestnik dostał kartę przygody i musiał rozwiązać szereg zadań. Kiedy czas podróży dobiegł końca, każdy uczestnik otrzymał oficjalny certyfikat mieszkańca Nibylandii podpisany przez Piotrusia Pana i Kapitana Haka. Zajęcia pozwoliły dzieciom odbyć wyprawę do Nibylandii – przeżywać tam przygody, ale też tworzyć zwyczaje i rytuały. Dały grupie okazję do lepszego poznania się oraz zintegrowania we wspólnej zabawie.

Kolejne zajęcia odbędą się 8 sierpnia. Więcej na temat wydarzeń bibliotecznych przeczytać można na www.biblrac.pl.

fot. MiPBP w Raciborzu
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj