Pippi Pończoszanka i Mary Poppins w raciborskiej bibliotece [ZDJĘCIA]

lato z biblioteka
Pippi Pończoszanka i Mary Poppins w raciborskiej bibliotece

Podczas zajęć dzieci przeniosły się do pełnego przygód świata stworzonego przez Astrid Lindgren, gdzie najważniejsza jest przyjaźń i… dobra zabawa.

W tym tygodniu podczas zajęć w ramach „Lata z biblioteką” dzieci poznały dwie nietuzinkowe bohaterki literackie – Pippi Pończoszankę, najbardziej niesforną dziewczynkę na świecie, oraz Mary Poppins – nianię, która poradzi sobie w każdej sytuacji.

- reklama -

Podczas wtorkowych zajęć dzieci przeniosły się do pełnego przygód świata stworzonego przez Astrid Lindgren, gdzie najważniejsza jest przyjaźń i… dobra zabawa. Tego ostatniego na zajęciach nie brakowało. Dzieci wykonały m.in. makietę wioski, w której mieszkała Pippi, a nadmiar energii mogły wyładować podczas zabaw na podwórku oraz w Ogródku Jordanowskim. Natomiast w czwartek dzieci do zabawy porwała Mary Poppins. Wszyscy z zapałem przystąpili do wykonania parasolek, licząc, że będą równie magiczne jak ich literacki pierwowzór. Niestety okazało się, że dziecięce parasolki nie pozwalają wznieść się w powietrze, ale za to są bajecznie kolorowe i oczywiście zakończone papugą. Nie zabrakło także czasu na psoty i swawole na świeżym powietrzu pod czujnym okiem „bibliotecznych Mary Poppins”. Przed biblioteką odbyły się mini turnieje w skokach na skakance, kręceniu hula-hop nogą, grze w badmintona oraz w tradycyjne kapsle.

Ostatnie wakacyjne zajęcia odbędą się we wtorek 29 sierpnia.

fot. MiPBP w Raciborzu
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj