Kurs samoobrony dla kobiet w Raciborzu rozpoczęty [ZDJĘCIA]

samoobrona raciborz
Kurs samoobrony dla kobiet w Raciborzu rozpoczęty

Zajęcia prowadzi Bogdan Adamik z Polskiej Organizacji Aikido, który wraz z pomocnikiem i instruktorem aikido Michałem zaprezentował chwyty z samoobrony.

25 października w Szkole Podstawowej nr 15 im. Jana III Sobieskiego w Raciborzu odbyły się pierwsze zajęcia z samoobrony dla kobiet. Kurs otworzyli: Anna Kokolus – wicedyrektor Raciborskiego Centrum Kultury i Bogdan Adamik z Polskiej Organizacji Aikido, który zajęcia będzie prowadził wraz z pomocnikiem i instruktorem aikido Michałem. Na początku omówiono zakres kursu. Potem już panie przystąpiły do rozgrzewki, a instruktorzy prezentowali pierwsze chwyty z samoobrony.

- reklama -

Jeśli ktoś chciałby jeszcze dołączyć do kursu, to może to zrobić. Zajęcia są bezpłatne i odbywają się w każdą środę (poza 1 listopada) w SP 15.

Kurs odbywa się dzięki wsparciu z Miasto Racibórz w ramach programu „Bezpieczna matka z dzieckiem”. Partnerami wydarzenia są również: International Association of Uniformed Services Instructors and Operators oraz Akademia Bezpieczeństwa Publicznego.

W dniach 1-2 grudnia w Powiatowym Centrum Sportu odbędą się Dni Samoobrony. W ramach wydarzenia odbędą warsztaty z samoobrony, również dla dzieci i młodzieży, wykłady nt. samoobrony i bezpieczeństwa ze szczególnym uwzględnieniem pracy z młodzieżą (pedagodzy, psycholodzy, nauczyciele szkół specjalnych), wystawa sprzętu oraz publikacji dotyczących bezpieczeństwa. Wydarzenie jest bezpłatne. Wkrótce pojawi się szczegółowy program.

fot. RCK
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj